عصر خدماتفعالیت پایگاه‌های سنجش فشارخون در سراسر کشور تا پایان امروز | عصر خدمات

فعالیت پایگاه‌های سنجش فشارخون در سراسر کشور تا پایان امروز

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: براساس آخرین آمار، از نخستین روز آغاز مرحله اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون تاکنون، بیش از ۲۸ میلیون نفر از جمعیت بالای ۳۰ سال کشور مورد سنجش و ثبت فشارخون قرار گرفته‌اند که فراتر از اهداف اولیه طرح و این گستردگی پوشش در نوع خود در جهان کم نظیر بلکه بی‌نظیر گزارش شده است.

به گزارش عصر خدمات، دکتر کیانوش جهانپور با بیان این مطلب، افزود: تمامی خانه های بهداشت، پایگاههای سلامت، مراکز خدمات سلامت شهری و روستایی، مراکز درمانی و ایستگاه‌های ثابت و سیار سنجش فشارخون در اقصی نقاط کشور تا پایان روز شنبه ١٥ تیرماه فعال بوده و آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز هستند. همچنین، افرادی که مایل هستند می توانند از طریق سامانه خوداظهاری در این کمپین ملی شرکت کنند.

وی در خصوص سامانه خوداظهاری ثبت فشارخون تصریح کرد: با راه‌اندازی سامانه خوداظهاری این امکان فراهم شده تا در بسیج ملی کنترل فشار خون، هموطنانی که توانایی اندازه‌گیری فشار خون خود را دارند به سامانه بسیج ملی کنترل فشار خون به نشانی salamat.gov.ir مراجعه و پس از وارد کردن کد ملی و تاریخ تولد، فشار خون خود را ثبت کنند.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، جهانپور ادامه داد: پس از ثبت فشار خون در سامانه خوداظهاری پیامکی مبنی بر میزان فشار خون به شماره تلفن همراه فرد ارسال می‌شود و در انتهای مرحله ثبت‌ نام توصیه‌های لازم با توجه به محدوده فشار خون فرد به او داده می‌شود و در صورتی که شخص مبتلا به فشارخون بالا باشد، پیگیری‌های لازم برای مراجعه به مراکز بهداشتی یا پزشک صورت خواهد گرفت.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تاکید کرد: از فشار خون بالا به عنوان قاتل خاموش یاد می‌شود، فشار خون بالا در اکثر افراد جامعه علامتی ندارد و تنها با اندازه‌گیری مشخص می‌شود که فرد به فشار خون بالا مبتلاست یا خیر و به همین دلیل مردم به این بیماری توجه کمتری می‌کنند. فشارخون بالا یکی از عوامل خطر اصلی در بیماری‌های غیرواگیر است. از سوی دیگر باید توجه داشت که بیماری‌های غیرواگیر در دنیا در حال گسترش هستند و بسیاری از این بیماری‌ها به نوعی با فشارخون بالا مرتبط هستند.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خودروکارعصر تشکلصنعت کار