عصر خدماتافتتاح پیست دوچرخه سواری در بوستان بانوان ریحانه | عصر خدمات

افتتاح پیست دوچرخه سواری در بوستان بانوان ریحانه

پیست دوچرخه سواری ۲ هزار و ۵۰۰ متری در بوستان بانوان ریحانه صبح امروز افتتاح شد.

به گزارش عصر خدمات، صبح امروز پیست دوچرخه سواری زنان در بوستان بانوان ریحانه منطقه ۲۲ با دوچرخه سواری تعدادی از زنان افتتاح شد. در مراسم افتتاح این پیست ۲ هزار و ۵۰۰ متری، علی نوذرپور شهردار منطقه ۲۲ و سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران حضور داشتند.

علی نوذرپور پش از افتتاح این پیست، منطقه ۲۲ را منطقه‌ای خاص و ویژه در تهران و با نقش‌ها و کارکرد‌های فرامنطقه‌ای عنوان کرد و گفت: مهم‌ترین نقش این منطقه برای تهران و شهر‌های پیرامونی آن، کارکرد تفریحی، گردشگری و فراغتی است. درواقع منطقه ۲۲، منطقه‌ای است که سرزندگی، شادی و نشاط در آن باید حرف اول را بزند.

به گفته شهردار منطقه ۲۲، نیمی از مساحت این منطقه به فضای سبز و پوشش جنگلی اختصاص دارد و عرصه دریاچه خلیج فارس هم حدود ۱۳۰ هکتار است، از طرف دیگر این منطقه به ارتفاعات البرز هم دسترسی دارد؛ بنابراین منطقه ۲۲ منطقه‌ای است که باید سرشار از تفریح و شادی باشد.

وی با اشاره به وضعیت حمل و نقل عمومی در این منطقه گفت: در دوره جدید مدیریت شهری سعی کردیم مدیران را متقاعد کنیم که منطقه ۲۲ به حمل و نقل عمومی نیاز زیادی دارد. به تازگی هم راه اندازی خط ۹ و ۱۰ مترو در منطقه ۲۲ تصویب شده و خط ال آر تی هم اجرایی خواهد شد.

نوذرپور ادامه داد: به جز مترو و اتوبوس، پیاده راه و مسیر‌های دوچرخه نیز باید گسترش پیدا کند. باید بیشترین میزان مسیر‌ها به این دو بخش اختصاص پیدا کند. هم اکنون طول مسیر‌های دوچرخه درون معابر در منطقه ۲۲، ۱۲ هزار و ۲۰۰ متر است و ۱۸ هزار و ۳۰۰ متر هم مسیر دوچرخه در اماکن تفریحی وجود دارد.

شهردار منطقه ۲۲ گفت: پیست دوچرخه‌ای هم که امروز افتتاح می‌شود درواقع در سال‌های گذشته ایجاد شده بود، اما به دلیل رهاشدگی، متروک و تخریب شده بود. در این دوره، اما پیست دوباره تجهیز شد. برای امسال و سال آینده هم مسیر دوچرخه سواری به طول ۹ هزار و ۳۰۰ دور استادیوم آزادی احداث خواهد شد.

 

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خودروکارعصر تشکلصنعت کار