عصر خدماتآغاز طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای در تهران/معابر منطقه ۲ تحت کنترل خودرو‌های دوربین‌دار | عصر خدمات

آغاز طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای در تهران/معابر منطقه ۲ تحت کنترل خودرو‌های دوربین‌دار

پس از دو تجربه ناموفق مدیریت پارک حاشیه‌ای توسط پارکبان‌ها و پارکومتر‌ها در دوره مدیریت شهری سابق که باعث نارضایتی و شکایت‌های مکرر شهروندان شده بود، اکنون مدیریت شهری شکل نوینی از ساماندهی فضا‌های پارک حاشیه‌ای به روش هوشمند را در دستور کار قرار داده است. اجرای این طرح که تاکنون با موانع متعددی روبه‌رو شده بود، از دیروز در منطقه ۲ تهران آغاز شده و قرار است در آینده در سراسر شهر تهران اجرایی شود.

به گزارش عصر خدمات، به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای از روز شنبه پانزدهم تیرماه به‌طور رسمی در منطقه ۲ تهران آغاز شده است. این منطقه، اولین منطقه‌ای است که طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای در آن اجرا می‌شود.

در این طرح، حاشیه خیابان‌ها علاوه بر خط‌کشی جدید، با تابلو‌های آبی‌رنگی متمایز می‌شود که نشان می‌دهد هزینه پارک کردن در کنار این خیابان‌ها به شکل هوشمند دریافت می‌شود. بدین ترتیب نه تنها ارتباط مالی مستقیم بین پارکبان با راننده که غیرقانونی است قطع می‌شود، بلکه به تجهیزات هزینه‌ساز و کم‌اثری همچون پارکومتر هم نیاز نخواهد بود.

در طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای، متقاضیان باید برای ثبت‌نام و درج مشخصات خودرو در سامانه «تهران من» اقدام کرده و سپس حساب شهروندی خود را شارژ کنند. پس از آن نیاز به هیچ کار دیگری نیست؛ چرا که اطلاعات مدت پارک خودرو و هزینه آن توسط خودرو‌های مجهز به دوربین که در طول روز معابر را کنترل می‌کنند، ثبت و محاسبه می‌شود و هزینه آن به‌صورت خودکار از حساب شخص در «تهران من» برداشت خواهد شد. البته رانندگان خودرو‌هایی که در حاشیه خیابان پارک کرده‌اند، می‌توانند پس از پارک کردن، محل و مدت توقف را در همین سایت روی نقشه اعلام کنند و از تخفیف‌های خوداظهاری بهره‌مند شوند.

مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای به شهروندان کمک می‌کند به‌آسانی و با خیال راحت از فضا‌های مجاز و تعیین‌شده معابر برای پارک خودروی خود استفاده کنند، هم‌چنین اجرای این طرح موجب برقراری نظم و انضباط و حفظ حرمت و رعایت حقوق شهروندی و از بین رفتن نزاع و چانه‌زنی بین پارکبان‌ها و رانندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خودروکارعصر تشکلصنعت کار