عصر خدمات67 شرکت وابسته به صندوق بازنشستگی واگذار می شود | عصر خدمات

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری:

۶۷ شرکت وابسته به صندوق بازنشستگی واگذار می شود

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: امسال 67 شرکت وابسته به این صندوق از طریق بورس و فرابورس به بخش خصوصی واگذار می شود.

به گزارش عصر خدمات، مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: این ۶۷ شرکت شامل شرکت های زیان ده و کم بازده هستند.
وی ادامه داد: همچنین ۹ شرکت ‌سود ده خارج از استراتژی این صندوق و ۲۳ شرکت شامل سود ۴۰ درصد و زیر ۴۰ درصد نیز هستند که واگذار می شوند.
تقی زاده اعلام کرد: سود ناشی از واگذاری این شرکت ها در بخش های مربوط به رفاه حال بازنشستگان به کارگرفته خواهد شد.

* شمار وام پرداختی به بازنشسته های به ۴۰۰ هزار نفر افزایش یافته است
تقی زاده گفت: امسال شمار وام های پرداختی به بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری از ۳۰۰ هزار نفر به ۴۰۰ هزار نفر افزایش یافته است.
وی ادامه داد: مبلغ این وام ۵ میلیون تومان با سود چهار درصد است.
مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: متقاضیان می توانند از شهریور درپایگاه اطلاع رسانی این صندوق ثبت نام کنند و از مهر نیز وام به آنها پرداخت خواهد شد.
وی با اشاره به تدوین بسته جدید بیمه تکمیلی برای بازنشستگان گفت: ۲ میلیون بازنشسته و خانواده آنها را تحت پوشش داریم و در بسته جدید اولین اقدام حمایت از ۳۲ هزار بیمار صعب‌العلاج است.
تقی زاده ادامه داد: این صندوق در راستای سیاست های حمایتی و جبرانی در پوشش هزینه‌های توانبخشی، مبلغ کمک هزینه توانبخشی را امسال به ۵۴۰ هزار تومان برای هر بازنشسته افزایش داده است.
وی تصریح کرد: بیمه آتیه سازان حافظ، روند طولانی برای بررسی اسناد پزشکی بازنشستگان دارد و یک ماه طول می‌کشید اما اکنون با الکترونیکی شدن بررسی اسناد، این روند به ۴۸ ساعت کاهش پیدا کرده است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه سعی می‌کنیم بیمه ملت را که متعلق به صندوق بازنشستگی است را تقویت کنیم زیرا در حال حاضر زیرساخت های لازم را ندارد، گفت: اکنون با بیمه آتیه‌سازان کار را ادامه می دهیم، اما اگر رضایت بیمه شدگان را جلب نکند، حتما تصمیمات جدی درباره آن خواهیم گرفت.

* افزایش کمک هزینه سفر به ۷۴۰ هزار تومان
وی گفت: سفرهای زیارتی و سیاحتی بازنشستگان از ۱۰۰ به ۲۰۰ هزار نفر در سال افزایش یافته و به کانون‌های بازنشستگان استان ها در این مورد تفویض اختیار کردیم. کمک هزینه سفر نیز به ۷۴۰ هزار تومان به ازای هر بازنشسته و همراهش افزایش یافته است.
تقی زاده ادامه داد: ۶۷ هتل در کشور و ۳۰ سوئیت در شمال کشور داریم که ۵۰ درصد تخفیف در تمام شرایط برای استفاده بازنشستگان و خانواده‌های آنها در نظر گرفته شده است.

*طراحی رفاه کارت با ۱۵ خدمت
وی با بیان اینکه در جهت افزایش رفاه اجتماعی بازنشستگان و رفع احتیاجات ضروری به طراحی کارت رفاهی چندمنظوره اقدام کردیم، گفت: ۱۰ تا ۱۵ خدمت در این کارت چندمنظوره تعبیه می‌شود که شناسایی، خدمات منزلت و مراجعه به فروشگاه‌ها با آن امکانپذیر است.
تقی زاده همچنین از هماهنگی با استانداری تهران برای راه اندازی و احداث دهکده سلامت و باشگاه بازنشستگان گفت: برای اولین بار با استانداری تهران تعامل کردیم تا ۴۰ هکتار زمین در تهران در اختیار صندوق بازنشستتگی بگذارند و صندوق در حداقل زمان طراحی دهکده سلامت را برای استان تهران انجام دهد و چنانچه استان های دیگر نیز زمین مورد نیاز را در اختیار ما بگذارند، این صندوق آمادگی لازم برای احداث دهکده سلامت بازنشستگان را دارد.

* ۸۳،۵ درصد بازنشستگان حداقل حقوق دریافت می کنند
وی اضافه کرد: برای همسان سازی حقوق ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که از این میزان سال گذشته و امسال هر کدام ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شد. حداقل حقوق بازنشستگان را سعی کردیم به ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برسانیم. ۸۳،۵ درصد بازنشستگان حداقل حقوق دریافت می کنند.

* هرکسی به فرزندم می‌رسد می‌گوید «آن بالا بالاها می‌پرید»
تقی زاده در واکنش به اظهاراتی که در مجلس در جلسه استیضاح وزیر رفاه مطرح و گفته شده بودکه پسرش به همراه پسر علی ربیعی شرکتی در خارج از کشور دارند، گفت: نه پسر من پسر وزیر را می‌شناسد و نه برعکس، پسرم در هیچ شرکتی عضو نیست و دانشجوی دکترای حقوق است، فرزند دیگرم نیز قهرمان کارتینگ است، این بی تقوایی ها چیست؟ که بعضی ها اظهار می کنند، ما مسلمانیم و نباید تهمت بزنیم، درستش را بگویید که باعث بی‌اعتمادی نشود.
وی ادامه داد: با بیان این اکاذیب زندگی را برای فرزندم تاریک کرده‌اند و هر کس به او می‌رسد می‌گوید « آن بالا بالاها می‌پرید». بنده به رئیس مجلس شکایتی نوشتم و گفتم، این مطالب کذب محض است، به هیات رئیسه مجلس هم شکایتی دادیم و قرار شده همه مستندات و اظهارات را ارائه بدهند تا در صحن مجلس خوانده شود.

 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار