عصر خدماتخطوط هوایی ایران به اینترنت وای فای مجهز خواهند شد | عصر خدمات

خطوط هوایی ایران به اینترنت وای فای مجهز خواهند شد

رئیس سازمان فضایی ایران از تجهیز خطوط هوایی ایران به اینترنت وای فای خبر داد و گفت قصد داریم ارتباطات را به واسطه ماهواره مخابراتی به مسافران خطوط هوایی کشور ارائه دهیم.

به گزارش عصر خدمات، به نقل از سایت گجت نیوز، مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی ایران عنوان کرد این سازمان جلسه‌های متعددی را با سازمان هواپیمایی کشور برگزار کرده است تا بتوان مشکل دسترسی کاربران به اینترنت در خطوط هوایی کشور را برطرف کرد. وی تاکید کرد در این خصوص توافق‌هایی انجام شده است که طبق آن مقرر شد سازمان هواپیمایی کشور برای نمونه یک هواپیما را در اختیار این سازمان قرار دهد تا بتوانیم طرح تجهیز خطوط هوایی کشور به اینترنت وای فای را مورد آزمایش قرار دهیم.

رئیس سازمان فضایی ایران در ادامه افزود ارتباطی که در خطوط هوایی باید ارائه شود با ارتباطی که توسط اپراتورهای موبایل به واسطه سیم کارت بر روی تعدادی از خطوط هوایی عرضه می‌شود، متفاوت است. در واقع پوشش آنتن‌های BTS موبایل آنقدر نیست که قادر باشد اینترنت را روی سیم کارت در آسمان به کاربران ارائه کند، اما به واسطه ماهواره می‌توانیم این ارتباط را در دسترس کاربران قرار دهیم. مرتضی براری با بیان اینکه هدف ما ارائه ارتباطات در خطوط هوایی کشور به واسطه ماهواره مخابراتی است، خاطرنشان کرد:

در این طرح سیستم دریافت ماهواره‌ای می‌تواند اینترنت را از طریق ماهواره در داخل هواپیما به صورت وای فای ارائه کند. این سیستم روی هواپیما نصب شده و امواج را دریافت می‌کند. این تفاهم همکاری در چند هفته آینده نهایی می‌شود و هواپیمای مدنظر در اختیار ما قرار می‌گیرد تا کارهای مربوط به آن را انجام دهیم. گزارش اجرای این طرح را به وزیر ارتباطات اعلام خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خودروکارعصر تشکلصنعت کار