عصر خدماتاستقرار اورژانس در تمامی ایستگاه‌های آتش نشانی و مدیریت بحران | عصر خدمات

استقرار اورژانس در تمامی ایستگاه‌های آتش نشانی و مدیریت بحران

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از استقرار اورژانس در تمامی ایستگاه‌های آتش نشانی شهر تهران و پایگاه‌های مدیریت بحران خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، ناهید خداکرمی با اشاره به وضعیت سلامت مردم تهران گفت: یکی از علل منجر به مرگ و صدمات در تهران، تصادفات و سوانح است که پاسخگویی سریع به این نوع حوادث می‌تواند از میزان صدمات بکاهد که برهمین اساس لازم است که سازمانهای خدمات دهنده همچون اورژانس،آتش نشانی و … در یک مرکز مستقر باشند تا بتوانند پاسخگویی سریعی به حوادث داشته باشند.

وی با بیان اینکه این اقدام در قالب “طرح ساماندهی خدمات فوریتی شهرتهران” که مصوبه سال ۸۴ شورای شهر است، انجام می گیرد ادامه داد: این مصوبه مربوط به ۱۴سال پیش بوده است و  اقدام موثری در رابطه با این مهم صورت نگرفته است که سعی داریم در دو سال باقی مانده از شورای شهر پنجم نسبت به اجرای این مصوبه ۱۴ساله اقدام کنیم.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه طی رایزنی‌های انجام شده با اورژانس تهران، تاکنون در ۵۳ ایستگاه آتش نشانی، موتورلانس  مستقر شده است گفت: همچنین  در ۵۷ پایگاه مدیریت بحران نیز آمبولانس‌های اورژانس مستقر شده‌اند اما می بایست این استقرار در همه ایستگاه‌ها باشد.

خداکرمی با بیان اینکه طی تفاهم نامه‌ای که با اورژانس تهران منعقد خواهد شد، ناوگان اورژانس در  تمامی ایستگاه‌های آتش نشانی مستقر می‌شود، ادامه داد: همچنین پیشنهاداتی مبنی بر اینکه سامانه ۱۲۵ و ۱۱۵ نیز در تهران یکسان سازی شود مطرح است که هنوز در این رابطه به جمع بندی نرسیده‌ایم.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خودروکارعصر تشکلصنعت کار