عصر خدماتارائه خدمات درمانی به زائران در حج ۹۸ از مرز ۷۲ هزار مورد گذشت | عصر خدمات

تشریح جزئیات عملیات پزشکی در موسم حج:

ارائه خدمات درمانی به زائران در حج ۹۸ از مرز ۷۲ هزار مورد گذشت

مدیر عملیات مرکز پزشکی حج و زیارت از ارائه خدمات ۷۲ هزار و ۶۵۳ مورد انواع خدمات درمانی به زائران در مدینه و مکه از ابتدای آغاز عملیات حج تا ۴ مرداد ۹۸ خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، محمودرضا فقیهی با اعلام گزارش عملکرد مراکز درمانی هلال‌احمر در عربستان از ۲۱ تیر ماه و ابتدای عملیات درمانی حج در مکه تا ۴ مرداد، گفت: بر این اساس مجموع خدمات ارائه شده اعم از بستری، پاراکلینیک، پرستاری، مددکاری و امداد و انتقال در بیمارستان هلال‌احمر در مکه از ۲۱ تیر تا ۴ مرداد، ۳۹ هزار و ۴۴۲ مورد و در مراکز درمانی مدینه از ۱۷ تیر تا ۴ مرداد، ۳۳ هزار و ۲۱۱ مورد بوده است.

وی گفت: تا ۴ مرداد، در مجموع ۳۹ هزار و ۴۴۲ مورد خدمات درمانی در مکه ارائه شده است، از این میان ۲۷ هزار و ۷۱۱ مورد ویزیت در مطب و مجموعه‌های درمانی هلال‌احمر در مکه، ۲ هزار و ۶۴۶ مورد ویزیت تخصصی، ۳۰۶ مورد خدمات بستری، ۴ هزار و ۴۱۹ مورد خدمات پاراکلینیکی، ۷۷۱ مورد خدمات پرستاری، ۲ هزار و ۲۲۲ مورد نسخ داروخانه و یک‌هزار و ۳۶۷ مورد مددکاری، امداد و انتقال در مراکز درمانی هلال احمر در مکه ارائه شده است.

مدیر عملیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با اشاره به بستری ۲۲ زائر در بخش سی سی یو بیمارستان مکه، افزود: ۲۹ زائر در بیمارستان هلال‌احمر در مکه و ۱۳ زائر در بیمارستان‌های سعودی مکه بستری هستند.

وی همچنین درباره ارائه خدمات مراکز درمانی هلال احمر در مدینه از ۱۷ تیر تا ۴ مرداد، گفت: بر این اساس در مجموع ۳۳ هزار و ۲۱۱ مورد انواع خدمات درمانی به زائران در مدینه ارائه شده است.

فقیهی گفت: در این زمینه ۱۱ هزار و ۹۵۲ مورد ویزیت تخصصی و عمومی، ۱۱ هزار و ۲۳۰ مورد نسخ داروخانه، ۵ هزار و ۹۰۷ مورد تزریقات، ۲ هزار و ۳۵۷ مورد سنجش فشار خون، ۶۹۲ مورد قند خون، ۴۲۵ مورد پانسمان، ۳۶۳ مورد سرم‌تراپی، ۱۵۱ مورد نوار قلب، ۶۷ مورد اعزام به مراکز درمانی سعودی، ۳۶ مورد اکسیژن‌تراپی، ۲۱ مورد بستری در بیمارستان‌های سعودی، ۷ مورد گچ‌گیری و ۶ مورد سونداژ در مراکز درمانی هلال احمر در مدینه ارائه شده است.

وی درباره بستری ۶۷ زائر بیمار در مراکز درمانی مدینه گفت: تاکنون ۶۶ زائر بستری از بیمارستان‌های سعودی مرخص شده و فقط یک زائر بستری مانده است.

 

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خودروکارعصر تشکلصنعت کار