عصر خدماتایجاد مراکز دندانپزشکی ویژه بیماران خاص | عصر خدمات

رییس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت مطرح کرد؛

ایجاد مراکز دندانپزشکی ویژه بیماران خاص

رییس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت گفت: در مراکز دندانپزشکی ویژه بیماران خاص، تأمین تجهیزات دندانپزشکی انجام شده است و ظرف سه ماه آینده سهمیه این مراکز در سراسر کشور توزیع می‌شود.

به گزارش عصر خدمات، قاسم صادقی رییس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت اظهار داشت: فاز اول خرید تجهیزات دندانپزشکی توسط هیات امنا ارزی صورت گرفته و به زودی حواله‌های آن‌ها به دانشگاه‌ها توزیع خواهد شد.

وی با بیان این که از دیگر برنامه‌های مهم وزارت بهداشت، ایجاد مراکز دندانپزشکی ویژه بیماران خاص است، گفت: هدف اولیه ما راه اندازی ۶۳ مرکز بوده، اما به همت دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ۷۷ مرکز ایجاد شده است. از این تعداد حدود ۴۰ مرکز در حال حاضر در حال ارائه خدمات دندانپزشکی هستند.

همچنین ۱۹ مرکز دندانپزشکی تحت بیهوشی نیز در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور راه اندازی شده و خدمات تخصصی‌تر در این حوزه را ارائه می‌دهند. دکتر صادقی افزود: از جمله اقدامات خوبی که در مرکز مدیریت پیوند صورت گرفته، قرار گیری داروی کارپول دندانپزشکی در لیست دارو‌های استراتژیک و خاص برای وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است.

همچنین ایجاد یک ذخیره شش ماهه برای جلوگیری از مشکلات تامین این دارو در کشور در دستور کار است. وی در خصوس تامین مواد و وسایل لازم در حوزه دندانپزشکی گفت: با کمک هیات امنا، سازمان غذا و دارو و اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ۶۷ قلم کالای اساسی در این حوزه شناسایی و با برآورد مصرف سالانه هریک، جهت تهیه و کمک به دانشگاه‌های علوم پزشکی در زمینه تامین آن‌ها اقدامات لازم صورت گرفته است.

صادقی یادآور شد: سعی همیشگی ما کاهش پرداخت از جیب مردم بوده است. در حوزه دندانپزشکی یکی از راه‌ها کاهش این پرداخت ها، ارائه خدمات دندانپزشکی در بخش‌های دولتی و ایجاد دسترسی راحت‌تر برای مردم است. خوشبحتانه با توجه و حمایت وزیر بهداشت و معاون درمان به این مقوله، امیدواریم شاهد پیشرفت‌های بیشتری در این زمینه باشیم.

 

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خودروکارعصر تشکلصنعت کار