عصر خدماتاسامی راه‌یافتگان به مسابقات فرهنگی و هنری دانش‌آموزان اعلام شد | عصر خدمات

اسامی راه‌یافتگان به مسابقات فرهنگی و هنری دانش‌آموزان اعلام شد

معاون پرورشی و فرهنگی وزرات آموزش و پرورش از برگزاری اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری دانش‌آموزان از ۲۲ مرداد تا ۲ شهریور در اردوگاه شهید باهنر تهران خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، علیرضا کاظمی با اشاره به اعلام اسامی راه‌یافتگان به سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری، اظهارکرد: این مسابقات در سال تحصیلی جاری و در ۳ سطح مدرسه، شهرستان و ‌استان برگزار شد و پس ‌از آن آثار منتخبین استانی به دبیرخانه کشوری این مسابقات ارسال‌شده است.

وی افزود: بر اساس آمار ثبت‌شده در سامانه وزارت آموزش ‌و پرورش که شرکت‌کنندگان را به‌صورت انفرادی و به تفکیک مدرسه و رشته و ثبت‌نام می‌کند، در مسابقات امسال در مرحله آموزشگاه بیش از ۱۰ میلیون نفر- رشته در کلیه مقاطع و دوره‌های تحصیلی از مسابقات استقبال کردند.

کاظمی گفت: دانش آموزان در بیش از ۶۰ رشته و گرایش متنوع شرکت کردند که از مجموع شرکت‌کننده‌ها ۲۰۰۵ دانش‌آموز برگزیده دوره دوم متوسطه به مرحله کشوری دعوت‌شده‌اند.

معاون پرورشی و فرهنگی خاطرنشان کرد: هیئت انتخاب جشنواره که شامل اساتید و داوران برجسته کشوری است در ۵ حوزه هنرهای آوایی، فیلم و هنرهای نمایشی، هنرهای دستی و تجسمی، آفرینش‌های ادبی و پژوهشی و بخش رسانه و فضای مجازی، از بین ۵۲۰۹ اثر دریافت شده تعداد ۲۰۰۵ دانش‌آموز برگزیده و راه‌یافته به مرحله نهایی مسابقات را برای اختتامیه جشنواره دعوت کرده است.

کاظمی بابیان اینکه جشنواره فرهنگی هنری امسال از تاریخ ۲۲ مرداد تا ۲ شهریوردر اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار می‌شود، گفت: در این مرحله ۹۸۹ دانش‌آموز پسر و ۱۰۱۶ دانش‌آموز دختر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی وزارت آموزش ‌و پرورش، وی تصریح کرد: این مسابقات در مدارس باهدف کشف و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان در زمینه‌های فرهنگی و هنری برگزار می‌شود که یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت آموزش‌ و پرورش برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین و به‌ویژه تربیت هنری و زیبایی‌شناختی دانش‌آموزان است.

اسامی دانش آموزان راه‌یافته

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خودروکارعصر تشکلصنعت کار