عصر خدماتتاثیر بحرانهای اقتصادی و سیاسی بر افزایش مصرف مواد مخدر در ایران | عصر خدمات

عضو هیأت علمی مرکز مطالعات اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران :

تاثیر بحرانهای اقتصادی و سیاسی بر افزایش مصرف مواد مخدر در ایران

عضو هیأت علمی مرکز مطالعات اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بحرانهای اقتصادی و سیاسی در جریان بیماری‌ اعتیاد بی‌تأثیر نبود و این نگرانی وجود دارد که علاوه بر آسیب در حوزه درمان به دلیل کاهش سرمایه‌های اجتماعی با افزایش آمار مصرف مواد مواجه شویم.

به گزارش عصر خدمات، مدیر آزمایشگاه عصبی‌ شناختی مرکز مطالعات اعتیاد در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد با بیان اینکه این کنگره فرصت خوبی برای دور هم جمع شدن و ایجاد راه حل بیشتر در حوزه اعتیاد است، اظهار کرد: جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه دانش اعتیاد در این گنگره با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.وی در ادامه به بحران‌های خاص اقتصادی و سیاسی اشاره کرد و بیان کزد: این مسئله در جریان بیماری‌ اعتیاد بی‌تأثیر نبوده و این نگرانی را ایجاد کرده که علاوه بر آسیب احتمالی در حوزه درمان به دلیل کاهش سرمایه‌های اجتماعی با افزایش آمار مصرف مواد مخدر مواجه شویم. بنابراین این کنگره فرصتی بوده که برنامه‌ریزی در شرایط کنونی با تمام توان و استفاده از امکانات لازم صورت گیرد.

عضو هیأت علمی مرکز مطالعات اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: با توجه به همه فشارها و تحریم‌های سیاسی و اقتصادی تلاش کردیم ایران در ارائه دانش اعتیاد در فضای جهانی رتبه برتر داشته باشد بنابراین در این کنگره از کشورهایی همچون افغانستان، پاکستان، عراق و … حضور داشته تا دانش خود را در حوزه اعتیاد ارتقاء دهند. همچنین از برترین اساتید در این حوزه دعوت شده که یافته‌های خود را به اشتراک بگذارند و همه از پیشرفت دانش اعتیاد آموزش ببینند همچنین امکان اتصال به مراکز تحقیقاتی خودشان را فراهم کنند.

اختیاری از حضور ۸ چهره بین‌المللی با توجه به نیازهای خاصی که در حوزه دانش اعتیاد داریم در این کنگره خبر داد و گفت:‌ امیدواریم این کنگره فرصت خوبی در حوزه ارتقاء دانش و کیفیت پژوهش‌ها باشد.

مدیر آزمایشگاه عصبی‌ شناختی مرکز مطالعات اعتیاد عنوان کرد: دو هدف اصلی برگزاری این کنگره در بر دارد که اول این بوده که بتواند از حوزه‌های متفاوت که مرتبط با پیشگیری و درمان اعتیاد است بهره‌مند شویم لذا از مجموعه‌های قانون‌گذار،‌ سیاست‌گذار و … همچنین از مسئولان اجرایی در درمان و پیشگیری از اعتیاد همچون بهزیستی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت بهداشت جهت شرکت در این کنگره دعوت کردیم.

مدیر آزمایشگاه عصبی‌ شناختی مرکز مطالعات اعتیاد گفت: هدف دوم حضور جوانان و ورود نخبگان جوان به حوزه اعتیاد بوده که برنامه‌های خاص و ویژه‌ای را در این زمینه در نظر گرفته‌ایم تا علاوه بر برقراری ارتباط با اساتید جلسات گفت‌وگو و پرسش و پاسخ برگزار شود که جوانان در رشته‌های مختلف پزشکی، علوم شناختی، اعصاب،‌ مهندسی و … می‌توانند از طریق این کنگره ترغیب شوند که در حوزه اعتیاد فعالیت داشته باشند. همچنین جوایز متعددی برای دانشجویان جوان در نظر گرفته شده

و باید توجه داشت که دانشجویان حتی اگر مقاله هم نداشته باشند شرکت در این کنگره می‌تواند فرصت آموزشی برایشان فراهم کند.

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار