اخبار اقتصادیخودرو

در مجمع عمومی عادی سالانه مطرح شد؛ افزایش سرمایه ۴ هزار میلیاردی (خکرمان) در راه است

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری آرمان گستر پاریز در مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام از افزایش سرمایه ۴ هزار میلیارد تومانی در آینده خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، حامد شادکام در مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت ضمن تشریح اقدامات سال گذشته و برنامه‌های آتی این مجموعه گفت: برای کسب رضایت سهامداران و مشتریان اقدامات متنوعی صورت گرفته است. یکی از این اقدامات تاسیس استارت‌آپ مانا بود که در طی دو سال گذشته انجام شده بود. همچنین ایجاد بازار ثانویه برای خودروهای کرمان‌موتور، طرح تعویض خودرو، نقدی یا لیزینیگ به صورت آنی از از جمله موارد دیگری است که در راستای منافع مشتریان و سهامداران پیگیری و انجام شد. همچنین دو بانک اقدام به سرمایه‌گذاری در هلدینگ مانا کردند.

وی در مورد مهمترین فعالیت‌های شرکت در سال مالی گذشته، گفت: شرکت سرمایه‌گذاری آرمان گستر پاریزدر سال گذشته اقدامات و فعالیت‌هایی از جمله اتمام فرآیند انتقال به بازار دوم فرابورس، اتمام فرآیند تبدیل شدن به نهاد مالی و دریافت مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار، بهینه‌سازی پرتفوی سرمایه‌گذاری شرکت در بازار سهام، افزایش سهم داخلی‌سازی شرکت فرعی آرمان موتور، تبدیل پروژه استارت‌آپ مانا به شرکت جذب سهامدار برای آن و بررسی و انجام مقدمات تکمیل پروژه زنجیره خدمات خودرو در قالب شرکت مانا، درخواست درج در بازار بورس شرکت‌های تجارت خودرو، واسپاری کرمان موتور، خرید ۵۰ درصد سهام شرکت گروه توسعه آینده کرمان (سهامی عام) ‌ و افزایش سرمایه آن به ۴ هزار میلیارد ریال و خرید ۲۰ درصد سهام شرکت اشکو پارس (سهامی عام) ‌ را به پایان رساند.

شادکام افزود: تجهیز منابع در راستای اهداف بلندمدت، شناسایی فرصت‌ها و اقدام به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه و افزایش بازدهی منابع، شناسایی فرصت‌ها و اقدام به سرمایه‌گذاری در بازار اولیه در حوزه انرژی، صنایع و معادن به منظور دستیابی به سرمایه‌گذاری‌های متنوع‌تر وکاهش ریسک تمرکز، شرکت در افزایش سرمایه‌های جدید شرکت‌های سرمایه‌پذیر(کرمان‌موتور، خدمات و تجارت خودرو، واسپاری کرمان‌موتور و آرین مهتاب گستر)، پرداخت تعهدات سرمایه‌ای شرکت مانا، توسعه سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها و تاسیس و تبدیل شرکت‌های دانش‌بنیان جهت تکمیل زنجیره ارزش تولید و خدمات خودرو، توسعه خدمات شرکت مانا در قالب در قالب اپلیکیشن اختصاصی خدمات خودرویی و درج و پذیرش سهام شرکت کرمان موتور در بازار سرمایه را از جمله مواردی برشمردکه شرکت در دستور کار برنامه‌های آتی خود قرار داده است.

علاوه بر این مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده این شرکت با حضور بیش از ۵۸ درصد سهامداران برگزار شد و اساسنامه طبق اعلامیه سازمان بورس و اوراق بهادار مورد تصویب سهامداران قرار گرفت. همچنین در مجمع عادی این مجموعه، از در دستور کار قرار گفتن افزایش سرمایه ۴ هزار میلیارد تومانی خبر داده شد.

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا