اخبارخودرو

اعلام جزییات قیمت‌گذاری دناپلاس دستی

در پی ایجاد سوال و ابهام برای مشتریان درخصوص نحوه قیمت‌گذاری محصول دناپلاس دستی، گروه صنعتی ایران‌خودرو به منظور پاسخ‌گویی به افکار عمومی، جزییات قیمت‌گذاری این خودرو را اعلام کرد.

به گزارش عصر خدمات،  ایران‌خودرو عنوان کرده، تولید محصول دناپلاس با کد ۷۰۴۰۸ از زمان آغاز تولید تاکنون به صورت مستمر ادامه داشته و طبق مصوبه ۵۴۷ شورای رقابت به بهای کارخانه‌ای ۳۹۰ میلیون تومان به عنوان محصول پایه و مبنای قیمت‌گذاری درنظر گرفته شده است.
بر همین اساس و طبق مصوبه شورای رقابت، قیمت دناپلاس با کد ۷۰۳۲۳ به میزان ۴۳.۸ میلیون تومان کم‌تر از قیمت محصول مبنا، به قیمت ۳۴۷ میلیون تومان تعیین نرخ شده است.
ایران‌خودرو علت سو برداشت مشتریان را مبنا قرار دادن محصول دناپلاس با کد ٧٠٣١٧ برای قیمت‌ گذاری دناپلاس با کد ۷۰۳۲۳ دانسته و تاکید کرده تولید محصول ٧٠٣١٧ از مهر سال ١۴٠١ متوقف شده و آخرین تولیدات این محصول در نیمه اول سال ١۴٠١، مربوط به تعهدات ایجاد شده قبل از سال ١۴٠٠ بوده است.
این خودروساز عنوان کرده، در فروردین‌ماه ۱۴۰۲ براساس اعلام از سوی نهادهای ذی‌ربط و ضرورت افشای اطلاعات، بهای کارخانه‌ای محصولات را براساس صورت‌های مالی شش ماهه نخست سال ۱۴۰۱ که به تایید مراجع ذی‌ربط رسیده بود، منتشر و در سایت کدال افشا کرده است و به همین دلیل دناپلاس با کد ۷۰۳۱۷ در لیست قیمت فروردین‌ماه شرکت اعلام شده و به علت توقف تولید، از فهرست قیمت اردیبهشت و خرداد حذف شده است‌.
این خودروساز درباره مشخصات دو خودرو و تفاوت‌های موثر در قیمت‌گذاری عنوان کرده، دناپلاس دستی کد ٧٠٣٢٣ دارای تفاوت‌هایی از جمله توربوشارژ، سانروف، رینگ آلومینیومی و اکسل عقب دیسکی است که سبب کاهش حدود ۴۴ میلیون تومانی آن نسبت به خودروی مبنا شده است.
ایران‌خودرو عنوان و تصریح کرده، قیمت‌گذاری محصولات براساس مصوبات نهادهای ذی‌ربط صورت می‌گیرد و به طور حتم این شرکت خود را ملزم به تبعیت از ضوابط جاری قیمت‌گذاری می‌داند.

منبع: ایکوپرس

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا