اخبارخودرو

بستیون T77 کراس اور وارداتی جدید بهمن

بستیون T77 خودرویی است که توست بهمن موتور به نمایشگاه خودروی مشهد آورده شد. این خودرو که یک کراس اور از زیر مجموعه های FAW است، از نظر طراحی استایل مناسبی دارد. در واقع این خودرو یک کراس اور وارداتی است که توسط شرکت فرسام به بازار ایران وارد می شود. در واقع شرکت فرسام زیرمجموعه بهمن موتور است که وظیفه واردات خودرو در بهمن موتور را بر عهده دارد.

به گزارش عصر خدمات، بستیون در بخش طراحی دارای المان های به روزی است که از جمله آنها می توان به جلوپنجره بزرگ و گسترده اشاره کرد. ضمنا خطوط تیز طراحی در این خودرو هم بی شباهت به سبک ژاپنی ها نیست. از جمله جذابیت های ظراحی ظاهری این خودرو باید به چراغ های عقب اشاره کرد که می توانید گرافیک که شکن ها را به سایز کوچک تر در چراغ های اصلی هم ببینید.
بستیون ماننده اغلب خودروی چینی بازار دارای یک موتور 1.5 لیتری توربوشارژ است که می تواند 158 اسب بخار نیرو و 285 نیوتن متر گشتاور تولید کند. این نیرو از طریق یک گیربکس 7 سرعته دوکلاچه به چرخ های جلو منتقل می شود. از جمله مضیت های گیربکس این خودرو تَر بودن ان است که استهلاک را کاهش می دهد. ترکیب فنی مناسب موتور و گیربکس مصرف سوخت را به حدود 7.1 لیتر در سیکل ترکیبی رسانده که برای یک کراس اور میان سایز عدد مناسبی است.
در بستیون T77 از رینگ های 19 اینچی استفاده شده است که از نظر ظاهری زیبا هستند. البته مثل بعضی از تولیدات خودروسازی چین رینگ های هیجان اضافه در طراحی ندارند و متناسب با خودرو به نظر می رسند. درون کابین بستیون هم سعی شده همچون مُد روز از دکمه ها و ادوات کاسته شود و کنترلرها درون سیستم مالتی مدیا و نمایشگرها قرار بگیرند. ضمنا کابین بستیون T77 از دو رنگ برخودار است و به نظر می رسد نمونه های وارداتی هم دو رنگ باشند.
این خودرو مجهز به امکانات ایمنی و رفاهی مختلفی است که از جمله انها می توان رادار هشدار خروج از خط، ترمز پارک برقی، اتوهلد، سیستم هشدار برخورد از جلو، شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، کروز کنترل تطبیق پذیر، سیستم کنترل پایداری ، کنترل کشش و سیستم کنترل حرکت در سربالایی و سرازیری اشاره کرد. همچنین سیستم ورود بدون کلید، استارت دکمه ای، سنسور تشخیص خستگی راننده، صندلی برقی راننده (۶حالته) و صندلی برقی شاگرد(۴ حالته)، نور بالای اتوماتیک، سانروف پانورامیک، سنسور نور و سیستم تهویه اتوماتیک از دیگر موارد قابل اشاره در خصوص این خودرو هستند.
این خودروی جدید وارداتی بهمنی ها با توجه به امکانات مناسبی که دارد، قطعا یکی از گزینه های سرسخت و رقیب کراس اورهای مونتاژی دیگر خواهد بود. این خودرو با طیف های مختلفی از رنگ تولید می شود. حال باید منتظر بود و دید بهمنی ها با کدام رنگ این خودرو را وارد بازار ایران می کنند.

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا