خدمات نهاد های اجتماعی

تکمیل ۲۰۰۰ مدرسه و بهره برداری از ۲۰۰ مدرسه جدید در مناطق کم برخوردار تا پایان سال

مدیرعامل بنیاد برکت اولویت برنامه‌های امسال در حوزه عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد را احداث ۲۰۰ مدرسه جدید در مناطق محروم و جایگزین کردن حداقل ۳۵۰ مدرسه استاندارد به جای مدارس کانکسی فعلی در کشور اعلام کرد.

به گزارش عصر خدمات،  محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت اظهار داشت: در پایان سال ۱۴۰۱ دوهزارمین مدرسه بنیاد برکت به بهره برداری رسید و هم اکنون بیش از ۷۰۰ مدرسه دیگر با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدراس در نقاط مختلف کشور در حال تکمیل است.
وی افزود: همچنین طی توافقنامه‌ای با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تمامی ۱۰۰۰ مدرسه کانکسی کشور تا پایان سال آینده با مدارسی مطمئن و استاندارد در قالب طرح شهید پناهی جایگزین خواهد شد.
ترکمانه توضیح داد: حمایت از پروژه‌های دانش بنیان و پیشنهادات اساتید و صاحبان فن در ارتقا طرح‌ها وحوزه‌های کالبدی مانند بحث‌های الکترونیکی و آزمایشگاه مجازی و همچنین حوزه‌های آموزشی و محتوایی از جمله اقدامات این بنیاد در سال ۱۴۰۱ بوده که در قالب برگزاری اولین رویداد مدارس آینده در تراز سند برنامه تامین فضا، تجهیز و فناوری وبا مشارکت وزارت آموزش و پرورش برگزارشد.
وی تصریح کرد: این اقدام مهم طی سال جاری ادامه و دومین رویداد ملی مدارس آینده با تمرکز بر مدرسه، کانون تربیت و پیشرفت محله با همکاری سازمان نوسازی مدارس کشور عملیاتی خواهد شد.
ترکمانه بیان کرد: نگاه به مقوله صنعتی‌سازی وافزایش رشد تولید با توجه به زمانبری اجرای پروژه‌ها به صورت سنتی و گاها صعب العبور بودن مکان‌های احداث مدارس و مراکز بهداشتی، بنیاد را برآن داشت تا با بررسی طرح‌های موفق اجراشده در سایر کشورها وبومی‌سازی آن‌ها، نسبت به استخراج مدلی نو در حوزه ساختمان‌های پیش ساخته کشور اقدام کند که امیدواریم مطالعات طرح تا شهریورماه امسال تکمیل و ساخت ساختمان‌های نمونه در سال جاری عملیاتی شود.

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا