اخباربازار سرمایهتاپ

سهامداران عجول؛ بازنده‌های اصلی بازار سهام

مدیر عامل شرکت بورس تهران با بیان اینکه افرادی که در بازار سهام تصمیم عجولانه می‌گیرند، بازنده‌های اصلی هستند، گفت: با تداوم روند پذیرش شرکت‌ سهامی عام پروژه و عرضه‌های اولیه، بازار سرمایه ثبات خود را حفظ کند.

به گزارش عصر خدمات،«محمود گودرزی» اعلام کرد: در سال های گذشته نقاط ضعفی در عملکرد تالارهای منطقه ای وجودداشته، اما از یک سال گذشته ایده‌ای را در بورس تهران مبنی بر سفرهای استانی مطرح کردیم.

وی ادامه داد: این موضوع با این رویکرد دنبال نمی‌شود که پروژه‌های بزرگ اقتصاد ملی تامین مالی شوند، بلکه رویکرد ما شناسایی بنگاه‌ها و شرکت‌هایی است که در حوزه فناوری و دانش بنیان فعالیت دارند.

مدیر عامل شرکت بورس تهران به روند فعلی بازار سهام اشاره و خاطرنشان کرد: بازار سرمایه بزرگ شده است و ارزش معاملات که از ابتدای اسفند ماه بر مدار صعودی قرار گرفت به بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در روز رسید.

گودرزی با بیان اینکه عرضه‌های اولیه می‌توانند در جذب سرمایه‌های مردم تاثیرگذار باشد، گفت: واقعیت این است که سهامداران در بازار صعودی یا نزولی اقدام به شناسایی سود می‌کنند.

گودرزی تاکید کرد: افرادی که در بازار سهام برای خرید و فروش تصمیم عجولانه می‌گیرند، بازنده‌های اصلی بازار سهام هستند.

مدیر عامل شرکت بورس تهران خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد با تداوم روند پذیرش شرکت‌ سهامی عام پروژه و عرضه‌های اولیه که در بورس و فرابورس انجام می‌شود، بازار سهام ثبات خود را حفظ کند.

عرضه اولیه ۲ شرکت در آینده نزدیک

وی به آخرین وضعیت عرضه‌های اولیه در بورس اشاره کرد و اظهار داشت: وقتی شرکتی را برای عرضه‌های اولیه در بازار سرمایه پذیرش می‌کنیم، بخش عمده کار در اختیار ناشران و سهامداران عمده شرکت‌ها قرار می‌گیرد و باید روالی را مانند ارزش‌گذاری طی کنند.

گودرزی اعلام کرد: ۲ شرکت را برای عرضه اولیه در آینده نزدیک در دستور کار داریم و سایر شرکت‌های پذیرش شده هم به مرور عرضه اولیه خواهند شد.

مدیر عامل شرکت بورس تهران به تغییر چهره بورس از معاملات سنتی تاکید کرد و گفت: پایان این ماه یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های اقتصاد دیجیتال را در بورس پذیرش خواهیم کرد و امیدواریم که بتوانیم به زودی عرضه اولیه آن را انجام دهیم.

برای خواندن اخبار بازار سرمایه و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا