اخبار اقتصادیبازار سرمایهتاپ

طی ۳ روز کاری؛ ارزش معاملات پایین و رکود در معاملات بازار بورس

طی هفته کاری گذشته شاخص کل بورس با افزایش ۰.۷۷ درصدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۲۸۸ هزار واحد ایستاد.

به گزارش عصر خدمات،در هفته کاری که به اتمام رسید، شاخص کل هم وزن با رشد ۱.۴۵ درصدی در پله ۷۷۶ هزار و ۶۴۶ واحد قرار گرفت و شاخص کل فرابورس نیز با افزایش ۱.۱۹ درصدی در تراز ۲۸ هزار و ۹۶۳ واحدی ایستاد و در نهایت در این هفته با سه روز کاری، هر سه شاخص مثبت بودند.

در این هفته کاری شاخص صنعت محصولات چوبی با افزایش ۱۱.۶۹ درصدی بیشترین رشد را در بین صنایع بورسی تجربه کرد و بعد از آن صنعت محصولات چرمی با افزایش ۱۱.۱۷ درصدی در جایگاه دوم قرار گرفت. در این هفته صنعت سایر معادن نیز با کاهش ۹.۹۷ درصد بیشترین اُفت را بین صنایع بورسی تجربه کرد.

در هفته کاری قبلی شاخص صنعت محصولات چرمی با افزایش ۶.۱۹ درصدی بیشترین رشد را در بین صنایع بورسی تجربه کرده بود.

 مجموع ارزش معاملات خرد و حق تقدم‌ها در این هفته کاری ۲۱ هزار و ۴۶۲ میلیارد تومان بود. جزئیات ارزش معاملات خرد روزانه به این شکل بود که شنبه ۶ هزار و ۲۰۴ میلیارد تومان، سه شنبه ۷ هزار و ۷۵۹ میلیارد تومان و چهارشنبه ۷ هزار و ۴۹۹ میلیارد تومان بر روی تابلو ثبت شد.

در این هفته کاری دو روز ورود نقدینگی به بازار ثبت شد و یک روز دیگر بازار شاهد خروج نقدینگی بود. به طوری که چهارشنبه ۲۷۶ میلیارد تومان خروج نقدینگی از بازار سهام ثبت شده و شنبه ۲۸ میلیارد تومان و سه شنبه ۱۸۵ میلیارد تومان ورود نقدینگی را بازار شاهد بوده که در مجموع بازار ۶۳ میلیارد تومان خروج نقدینگی را در این هفته کاری شاهد بوده است.

او می‌گوید: از جمله موارد خبری بورسی این هفته آغاز به کار نمایشگاه صنعت مالی بود که در این نمایشگاه از قرار داد آتی سهام، صکوک پلاس، افکارسنجی بازار سرمایه رونمایی شد.

 این هفته بازار نیمه تعطیلی را پشت سرگذاشتیم، خیلی از اهالی بازار سرمایه پای بازار نبودند.

ارزش معاملات پایین و رکود در معاملات حاکم است. فقط شاهد نوسانات محدودی در سهام در محدوده های حمایتی بودیم و معدود تک سهم هایی که با همراه سازی جریان پول شاهد تداوم صعود هستند. با توجه به اصلاح قیمتی یک ماه اخیر و قیمت مناسب اکثر شرکت‌ها برای سرمایه گذاری، به نظر می رسد به مرور شاهد افزایش ارزش معاملات و ورود پول های حقیقی به سهام و حق تقدم باشیم و به مرور روند معاملات از حالت نوسانی فاصله گیرد.

برای خواندن اخبار بازار سرمایه و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا