اخبارخودرو

مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی صورت گرفت؛ بومی‌سازی مجموعه گرم کن صندلی خودرو

در راستای ایجاد آسایش بیش‌تر سرنشینان خودرو و سهولت در اعمال تغییرات مهندسی و تسریع در تامین به‌موقع، گرم کن صندلی خودرو مجهزبه آخرین فناوری گرم‌کن روز دنیا (سامانه TCU)، با برنامه‌ریزی هدفمند ساپکو و مشارکت یکی از سازندگان زنجیره تامین داخلی‌سازی و به تولید انبوه رسید.

به گزارش عصر خدمات، تا پیش از این به غیر از خودروی سوزوکی ویتارا و هایما هیچ‌یک از محصولات ایران خودرو دارای گرم‌کن صندلی نبوده و برای اولین بار بر روی تارای سال طراحی و استفاده شد.

تکنولوژی به کار رفته در گرم‌کن صندلی تارا به‌روز بوده و قادر به تولید و انتشار هوشمند در نقاط و سطوح مختلف صندلی های راننده و شاگرد است.

از همین رو شرکت ساپکو در راستای افزایش آسایش سرنشینان خودرو و بهبود تصویر خودروهای گروه صنعتی ایران خودرو در بازارهای داخلی و بین المللی با مشارکت یکی از سازندگان زنجیره تامین داخلی‌سازی گرم‌کن صندلی خودرو با آخرین فناوری گرم‌کن روز دنیا موسوم به TCU را در دستورکار قرار داده و موفق به ساخت و راه‌اندازی خطوط تولید گرم کن صندلی با آخرین استانداردهای OEM خودرویی شد.

سامانه TCU بدون تاثیر پذیری از دمای سرد یا گرم محیط، گرمایش ثابت و یکنواخت در سرتاسر سطح مورد نظر را در مدت زمان حداکثر ۳۰ ثانیه فراهم کرده و همچنین به دلیل قطع و وصل جریان گرمای پد در کسری از ثانیه دمای خروجی را در بازه زمانی ثابت حفظ می‌کند.

سنسور دما، مقاومت در برابر آب و همچنین قابلیت اعمال در هر نوع محصول با مشخصات فنی مد نظر از جمله سایر ویژگی‌های خاص محصول مذکور است.

در حال حاضر گرم‌کن مذکور در صندلی تارای سال و محصول پروژه K۱۲۵ استفاده شده و در حال تعبیه در خودروهای صادراتی مثل دناپلاس، ۲۰۷ و آریسان است.

این تجهیز در مقایسه با نمونه‌های مشابه وارداتی ضمن ایجاد دستاوردهایی نظیر کاهش ارزبری و تحویل به موقع مجموعه صندلی از قیمت رقابتی قابل توجهی برخوردار است.

منبع: ایکوپرس 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا