اخبار اقتصادیخودرو

تولید انبوه خودرو برقی تمام ایرانی کرمان موتور از دی ماه آغاز می‌شود

مدیرعامل کرمان موتور:

مدیرعامل کرمان موتور با بیان اینکه تولید انبوه خودروی برقی تمام ایرانی از دی ماه سال جاری آغاز و برنامه‌ریزی برای تولید ۱۲۵ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال جاری جز دستاوردهای جدید مرکز تحقیق و توسعه شرکت کرمان موتور است گفت:سال گذشته این شرکت موفق به تولید ۷۲ هزار دستگاه خودرو شد از این تعداد حدود ۱۴ هزار دستگاه پیکاپ حدود ۵۸ هزار دستگاه خودروی سواری بوده ،که آمار نشان می‌دهد در تولید پیک‌ها و تولید سواری رشد قابل توجهی را تجربه کرده‌ایم.

به گزارش عصر خدمات،سامان فیروزی مدیرعامل کرمان موتور با بیان اینکه آخرین دستاوردها و اقدامات شرکت کرمان موتور در زمینه خودروهای برقی بیان کرد: شرکت کرمان موتور در حوزه خودروی برقی دو مسیر را در پیش گرفته که مسیر اول تولید خودروی برقی تمام ایرانی است این محصول از سال ۱۴۰۰ و با همکاری شرکت مپنا تولید آن آغاز شده در واقع پیش از سرعت و شتاب گرفتن موج استفاده از خودروهای برقی با توجه به نیاز کشور و رصد جریان روز صنعت خودروسازی جهان ،کرمان موتور حرکت به سمت این خودروها را آغاز کرده است .

وی در ادامه افزود:بر اساس برنامه‌ریزی ها، در شهریور ماه ۸ دستگاه از این خودرو به صورت آزمایشی کار خود را آغاز خواهد کرد. پس از انجام تست‌ها و آزمایش‌های لازم با فراهم آمدن شرایط تولید انبوه خودروی برقی بومی از دی ماه آغاز می‌شود.

مدیرعامل کرمان موتور با اشاره به اینکه در فاز دوم هم همکاری خود برای مونتاژ CKD، با طرف خارجی شروع کرده‌ایم گفت:از ۲۱ خرداد ماه اولین سری از این خودروها نیز تحویل حمل و نقل عمومی و ناوگان تاکسیرانی تهران شده است. در فاز اول ۱۰۰۰ دستگاه تحویل داده خواهد شد اما در نظر داریم تا پایان سال در مجموع ۴۰۰۰ دستگاه به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور ارائه دهیم.

فیروزی با بیان اینکه تولید انبوه خودروی برقی تمام ایرانی از دی ماه سال جاری آغاز و برنامه‌ریزی برای تولید ۱۲۵ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال جاری جز دستاوردهای جدید مرکز تحقیق و توسعه شرکت کرمان موتور است اظهار کرد:سال گذشته این شرکت موفق به تولید ۷۲ هزار دستگاه خودرو شد از این تعداد حدود ۱۴ هزار دستگاه پیکاپ حدود ۵۸ هزار دستگاه خودروی سواری بوده ،که آمار نشان می‌دهد در تولید پیک‌ها و تولید سواری رشد قابل توجهی را تجربه کرده‌ایم.

وی یادآور شد:پیش بینی شده در سال جاری ۱۲۵ هزار دستگاه خودرو تولید شود که برای توسعه و دستیابی به این آمار برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته و با همکاری وزارت صنعت معدن و تجارت منابع آن نیز تامین شده است.

فیروزی با بیان اینکه کرمان موتور برنامه‌ریزی کرده تا به ارزشمندترین خودروساز خاورمیانه تبدیل شود، عنوان کرد: قبل از این نیز اعلام شده بود که کرمان موتور در نظر دارد تا سال ۱۴۰۵ به ارزشمندترین خودروساز خاورمیانه تبدیل شود. در این سال‌ها با توجه به تمام چالش‌ها مشکلات که وجود دارد حرکت متوقف نشده به نحوی که تا پایان سال ۱۴۰۲ توانسته‌ایم ۶۰ درصد هدف را محقق کنیم به علاوه تا سال ۱۴۰۵ نیز قطعاً به این هدف یعنی تبدیل شدن به ارزشمندترین خودرو خودروساز خاورمیانه خواهیم رسید. با توجه به تحقیقات کرمان موتور ارزش بازار ارزشمندترین خودروساز خاورمیانه ۲ میلیارد دلار است که کرمان موتور از آن عبور خواهد کرد.

مدیرعامل کرمان موتور خاطرنشان کرد: این شرکت در دو حوزه، تولید خودروی سواری را پیش می‌برد ..حوزه اول تولید خودرو سواری بومی _ملی است . کرمان موتور با طراحی و احداث واحد تحقیق و توسعه ،مرکزی ایجاد کرده که امروز بیش از ۳۰۰ نفر پرسنل در آن مشغول هستند .در این واحد به سمت خودروسازی داخلی پیش می‌رویم بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا دی ماه ۵۰ دستگاه خودروی صددرصد طراحی و توسعه داده شده توسط کرمان موتور تحویل خواهد شد.

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا