اخبارخودرو

نجم الدین عضو هیات مدیره ایران خودرو شد

جواد نجم الدین که دوره ای مدیرعامل ایران خودرو بود در حال حاضر در قامت عضو هیات مدیره به بزرگترین خودروسازی ایران بازگشته است.

به گزارش عصر خدمات، نجم الدین به جای فیض بخش در ترکیب هیات مدیره ایران خودرو قرار گرفته است و حال باید ببینیم که چه کسی رئیس هیات مدیره ایران خودرو می شود.

جواد نجم الدین فارغ التحصیل مهندسی صنایع از دانشگاه امیرکبیر است. او در دوران کاری خود جز مدیرانی بوده که زیان انباشت در کارنامه مدیریت خود نداشته است و این مسئله می تواند به بازه زمانی فعالیتش ارتباط داشته باشد. نجم الدین در کارنامه کاری خود رئیس هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۸، مدیرعامل شرکت مگاموتور از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۸ و مدیرعاملی گروه صنعتی ایران‌خودرو را دارد.

با اتفاقات رخ داده، همچنان نشانه هایی از خصوصی سازی واقعی صنعت خودرو دیده نمی شود و گویا قرار است تا همچنان دو قطب بزرگ صنعت خودروی ایران با مدیریت دولت و حاکمیت همراه باشند. با وجود اینکه مدت ها از دستور رئیس جمهور برای خصوصی سازی صنعت خودرو می گذرد و بارها دستورالعمل هایی برای این ماجرا تدوین شده است، اما همچنان با روندی کند برای خصوصی سازی مواجه هستیم. همچنین باید گفت که در برخی موارد، دولت خلاف جهت خصوصی سازی حرکت کرده و گاهی با برخی اقدامات، با این موضوع مقابله داشته است.

حال با حضور نجم الدین در گروه صنعتی ایران خودرو باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا تغییراتی در راه است و یا همچنان ترکیب مدیریتی ایران خودرو مانند گذشته به کار خود ادامه خواهد داد؟ در چند وقت اخیر اخبار ضد و نقیضی در مورد تغییر مدیران ارشد دو شرکت ایران خودرو و سایپا شنیده می شد. اما با گذشت هفته از حضور وزیر صمت جدید در کابینه دولت سیزدهم، همچنان می بینیم که فرمان مدیریت ایران خودرو و سایپا در دستان مدیران قبلی است.

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا