اخبارخودرو

توشه سایپا دیزل کنار آب های خلیج فارس/ 4 محصول جدید در بندرعباس به نمایش درآمد

لاماری ایما https://lamari.ir/

شرکت سایپا دیزل که از قدیمی ترین خودروسازان بخش تجاری کشور به شمار می رود با حضور در نمایشگاه خودروی بندرعباس، توانمندی های خود را به نمایش گذاشت.

به گزارش عصر خدمات ،شرکت سایپا دیزل که در جرگه تجاری سازان با سابقه کشور به شمار می رود، در خلال روزهای 25 تا 28 بهمن ماه در نمایشگاه خودروی بندرعباس شرکت کرد. سایپا دیزل در این نمایشگاه محصولات مختلفی چون نسل جدید کشنده KX را که با نام آرتا شناخته می شود را به نمایش درآورد.
خودرویی که حتی در نسل قبل هم مورد استقبال خریداران قرار گرفته است و حالا با معرفی نسل جدید این خودرو و رسیدن قدرت آن به 520 اسب بخار و گشتاور به حدود 2500 نیوتن متر، این کشنده در جرگه یکی از قوی ترین های بازار ایران قرار می گیرد.
بخش زیادی از بازدیدکنندگان از غرفه 500 متری سایپا دیزلی ها در نمایشگاه بندر عباس، برای دیدن این کشنده به نمایشگاه آمده بودند. زیرا مالکین این نسل قبل این خودرو از کیفیت آن رضایت داشتند و به همین دلیل به نظر می رسد در صورت عرضه نسل جدید در سال آینده، استقبال خوبی از این خودرو انجام شود.
کامیونت جدید فوتون M4 نیز از دیگر خودروهایی بود که در غرفه سایپا دیزل میزبان بود. این کامیونت هم که از محصولات جدید این خودروساز به حساب می آید، با توجه به کیفیت مناسب و البته حضور در بازارهای بین المللی توسط فوتون، از جمله خودروهای بخش کار و تجاری کشور است که پتانسیل های بالایی برای صادرات دارد. ضمن این که با توجه به قیمت کارخانه‌ای مناسب نسبت به رقبا و استهلاک پایین یکی از بهترین گزینه ها برای حمل بار و خدمات درون شهری نیز به حساب می آید.
سایپا دیزل در این نمایشگاه با دست کاملا پر حضور پیدا کرده بود، زیرا تقریبا در همه رده های خودروهای تجاری از نیمه سنگین تا سنگین یک محصول جدید را به نمایش درآورد که نشان می دهد، این شرکت در حال بازگشت به روزهای اوج است. از این رو کامیون باری KR نیز دیگر خودرویی بود که در این نمایشگاه حضور پیدا کرد. خودرویی که از نقطه نظر طراحی چهره بسیار به روز و جذابی دارد و در صورت عرضه با رنگ های متنوع می تواند بدل به رقیبی سرسخت برای دیگر دیزلی سازان کشور شود.
موتوری که روی کامیون باری دانگ فنگ KR285 نصب می شود، از نوع یورو 5 کامینز ISD285 50 است که 285 اسب بخار قدرت تولید می کند و به این ترتیب به عنوان یکی از پرقدرت‌ترین کامیون‌های دانگ فنگ وارد بازار کشور خواهد شد. گیربکس به کار رفته در کامیون دانگ فنگ KR285 از نوع 8 سرعته دستی است.
یکی از خاص ترین محصولات سایپا دیزل در نمایشگاه خودروی بندرعباس اتوبوس برقی بود. خودرویی که می تواند در صورت جایگزینی با خودروهای دیزلی ناوگان حمل و نقل شهری کمک بسیاری به کاهش آلودگی هوا در کلان شهرهای کشور کند. این اتوبوس پیشرفته برقی مجهز به موتوری با قدرت 245 کیلوات ساعت و گشتاور عظیم 3600 نیوتن متر است.
طبق گفته کارشناسان سایپا دیزل در غرفه این شرکت، از جمله برنامه های سایپا دیزلی ها در سال آینده تلاش برای تولید انبوه و تعمیق داخلی سازی این اتوبوس برقی است. به طور کلی استقبال مالکین شرکت های حمل و نقل بین جاده ای و خدماتی از غرفه سایپا دیزل در نمایشگاه خودروی بندرعباس نشان می دهد، این شرکت در حوزه گسترش محصول درست عمل کرده است. به نظر می رسد، سایپا دیزل قصد دارد در سال 1402 سهم بیشتری از بازار خودروهای تجاری کشور را تصاحب کند.

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا