اخباراقتصاد کلانتاپ

ثبات در بازار مصالح راهکاری برای مهار تورم در بخش مسکن

عضو کمیسیون عمران گفت: برای مهار تورم در بخش مسکن باید اول بازار مصالح ساختمانی را به ثبات رساند بعد برای افزایش ساخت و ساز برنامه ریزی کرد.

به گزارش عصر خدمات، مجتبی یوسفی، عضو کمیسیون عمران مجلس درخصوص شعار سال و نقش مسکن به مهر گفت: حدود یک دهه است که مقام معظم رهبری شعارهای اقتصادی برای سال در نظر می‌گیرد و برای شعارهای سال باید اهداف بلند مدت و کوتاه مدت در نظر گرفته شود.

وی در ادامه افزود: مهار تورم در کنار رشد تولید امکان پذیر است با توجه به اینکه مسکن پیشران اقتصادی محسوب می‌شود و در ساخت و ساز باید این سال جدید به گونه‌ای دیگر که تولید مسکن افزایش داشته باشد عمل کرد با توجه به اینکه مصالح ساختمانی در حال حاضر گران است اما دولت باید با حمایت از طرح‌های خود مالکی و طرح‌های انبوه سازی گرانی مصالح را کنترل کند از سوی دیگر نیز در بخش حمل و نقل ساختمانی هم دولت باید برنامه‌هایی برای اجرا داشته باشد چرا که بخش مسکن بخش تک بعدی نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه افزود: زمین‌هایی که برای مسکن ملی داده می‌شود باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و دولت تمام تلاشش را برای شناسایی زمین درنتیجه شروع یک ساخت و ساز انجام دهد.

وی در پایان راهکار مهار تورم در بخش مسکن را اینگونه بیان کرد: اولین نکته که باید به آن توجه شود تأمین زمین برای ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد، معلمان، بازنشستگان و.. است دومین گام ثبات در بخش مصالح ساختمانی که اگر بازار ثبات داشته باشد ساخت و ساز با تسریع صورت می‌گیرد در نهایت دریافت مالیات خانه است که می‌تواند مشکل مسکن را را برطرف کند و این بازار را دچار تحرک کند چرا که در حال حاضر بازار در سکون است و این مالیات ستانی می‌تواند این بازار را به یک بازار مصرفی تبدیل کند.

برای خواندن اخبار بازار سرمایه و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا