اخبارخودرو

توقف واردات خودرو در ایستگاه سازمان استاندارد

به گزارش عصر خدمات، جلال رشیدی کوچی نماینده مجلس در خصوص اخبار رسیده درباره واردات خودرو به کشور بیان کرد: بسیاری از خودروهای نویی که برای واردات به کشور خریداری شده و در کشور مبدا موجود است و یا در گمرک کشور وجود دارد، به دلیل ایراداتی که سازمان استاندارد بر آن وارد کرده، هنوز به کشور وارد نشده است.

وی در ادامه افزود: امکان ترخیص و عرضه هیچکدام از مدل های کیا به دلیل ایراداتی که سازمان استاندارد بر آن ها گرفته است وجود ندارد با وجو اینکه 250 دستگاه از این خودرو به کشور وارد شده و 1200 دستگاه دیگر هم خریداری و آماده ارسال است.

نماینده مجلس تصریح کرد: امکان ترخیص خودورهای میتسوبیشی نیز به دلیل ایراداتی که سازمان استاندارد به آن گرفته، هنوز فراهم نشده است.

رشیدی با اشاره به واردات خودروی چانگان توسط خودروسازی سایپا گفت: محموله خودروهای چانگان امکان شماره گذاری و تحویل به مشتری را به دلیل ایرادات سازمان ملی استاندارد ندارند. همچنین شرکت هایی که واردات، خودروهای نیسان و سوزوکی داشته اند نیز به همین دلیل امکان ترخیص خودرو برای آنها وجود ندارد.

وی تاکید کرد: تمامی موارد اعلام شده اخباری است به دست ما رسیده و این موارد را پیگیری می کنیم تا صحت یا کذب آن بررسی و به اطلاع عموم مردم برسانیم.

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا