اخبار اقتصادیخودرو

قیمت تسلا کمتر از میانگین هزینه خودرو در ایالات متحده است

بر اساس گزارشی جدید، تسلا مدل ۳ و مدل Y، پرفروش‌ترین خودروهای الکتریکی این برند در سطح جهان، قیمتی کمتر از میانگین قیمت تراکنش یک خودرو در ایالات متحده دارند.

به گزارش عصر خدمات، جنگ قیمت ممکن است سالانه ۱.۲ میلیارد دلار برای شرکت هزینه داشته باشد، اما مبادله آن برابری قیمت خودروها و کامیون های گازسوز است.

طبق این گزارش، تسلا مدل ۳ دیفرانسیل عقب پایه ۳۸ هزار و ۹۹۰ دلار بدون مالیات و هزینه اضافی قیمت دارد که ۸ هزار و ۷۰۰ دلار کمتر از میانگین قیمت یک خودرو یا کامیون در ایالات متحده است. مدل ۳ اکنون ۶ هزار و ۵۰۰ دلار کمتر از بی ام و سری ۳ پایه و ۵ هزار و ۸۰۰ دلار کمتر از مرسدس بنز کلاس C پایه است.

این قبل از در نظر گرفتن اعتبار مالیاتی ۷ هزار و ۵۰۰ دلاری فدرال و مشوق های ایالتی است. طبق این گزارش، پس از اعمال اعتبار مالیاتی فدرال و صرفه جویی در سوخت، هزینه مالکیت مدل ۳ برابر با تویوتا کرولا است.

به گفته تسلا، تخمین قیمت مدل ۳ برای نیویورک نیز مشابه است. این برند ۳ هزار دلار صرفه جویی در مصرف بنزین را طی سه سال تخمین می زند و پس از در نظر گرفتن اعتبار مالیاتی فدرال ۷۵۰۰ دلاری، همراه با اعتبار اضافی ۲ هزار دلاری ایالت نیویورک، مدل ۳ احتمالاً قبل از مالیات و هزینه ها حدود ۲۶ هزار و ۴۹۰ دلار قیمت خواهد داشت.

منبع: سایپا نیوز

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا