اخبار اقتصادیخودرو

آغاز عرضه نیسان قشقایی و سیلفی در سامانه یکپارچه

از صبح امروز سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی با حضور نیسان قشقایی و سیلفی آغاز به کار کرد.

به گزارش عصر خدمات، دو محصول نیسان قشقایی و سلیفی توسط نامی خودرو وارد ایران شده و حالا در طرح جدید سامانه یکپارچه خودرو وارداتی عرضه می‌شوند

قیمت نیسان قشقایی در سامانه یکپارچه ۲ میلیارد و ۲۳۹ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان و سیلفی با قیمت یک میلیارد و ۹۴۴ میلیون و ۸۰ هزار تومان عرضه خواهد شد.

بررسی مشخصات فنی نیسان سیلفی

این خودرو دارای دو موتور است که می‌تواند در مجموع ۱۳۶ اسب بخار قدرت را تولید کند. البته هر دو موتور کار تولید قدرت را انجام نمی‌دهند و هر کدام وظایف جداگانه‌ای دارند. در این خودرو موتور بنزینی که دارای ۳ سیلندر و حجم ۱.۲ لیتر است کار تولید برق را انجام می‌دهد و موتور الکتریکی قدرت لازم را تولید می‌کند. این خودرو می‌تواند ۳۰۰ نیوتون‌متر گشتاور را هم تولید کند که در نوع خود بسیار عالی است. موتور برقی به کار رفته در این خودرو سنگرون آهنربای دائم است که برای انتقال قدرت به چرخ‌ها از یک گیربکس کاهنده تک مرحله‌ای استفاده می‌کند. باتری قرار گرفته روی این خودرو هم از نوع لیتیوم سه گانه است.

سیستم انتقال قدرت در این خودرو E-CVT و به صورت FWD یا همان دیفرانسیل جلو است. همچنین مصرف سوخت این خودرو برای هر ۱۰۰ کیلومتر به صورت ترکیبی تنها ۴.۵ لیتر است. حجم باک این خودرو ۴۱ لیتر و حداکثر سرعت آن هم ۱۶۵ کیلومتر در ساعت است. این خودرو دارای ترمزهای ABS و EBD است که ایمنی و کنترل‌پذیری خودر را بالاتر می‌برد. همچنین بر روی این اتومبیل ترمز پارک برقی EPB هم وجود دارد. سیستم کمک فرمان برقی در این اتومبیل سهولت رانندگی در شرایط شهری را برای راننده به دنبال خواهد داشت.

بررسی مشخصات فنی نیسان قشقایی

نیسان قشقایی ۲۰۲۴ یک خودروی هیبریدی است که از ترکیب یک موتور بنزینی و یک موتور الکتریکی استفاده می‌کند. موتور بنزینی این خودرو یک موتور ۱.۳ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ با قدرت ۱۴۷ اسب‌بخار و گشتاور ۲۵۰ نیوتن‌متر است که به طور استاندارد به سیستم انتقال قدرت CVT مجهز است. موتور الکتریکی این خودرو یک موتور ۱.۵ کیلوواتی با باتری ۱.۹ کیلووات ساعت است که به صورت خودکار با موتور بنزینی همکاری می‌کند و می‌تواند در سرعت‌های پایین خودرو را به تنهایی حرکت دهد. این سیستم هیبریدی باعث می‌شود که مصرف سوخت خودرو کاهش یابد و آلایندگی آن نیز کمتر شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا