اخباربازار سرمایهتاپ

تداوم رشد شاخص بورس در هفته نیمه تعطیل

طی هفته نیمه تعطیل گذشته شاخص کل بورس با رشد ۱.۷۷ درصدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۳۶۵ هزار واحد ایستاد.

به گزارش عصر خدمات،در هفته کاری که به اتمام رسید شاخص کل هم وزن با افزایش ۳.۳۸ درصدی در پله ۷۸۶ هزار و ۴۹۵ واحد قرار گرفت و شاخص کل فرابورس نیز با رشد ۱.۸۴ درصدی در تراز ۲۹ هزار و ۷۴۳ واحدی ایستاد.

در این هفته کاری شاخص صنعت وسایل ارتباطی با افزایش ۱۵.۷۵ درصدی بیشترین رشد را در بین صنایع بورسی تجربه کرد و بعد از آن صنعت انتشار و چاپ با افزایش ۱۳.۳۹ درصدی در جایگاه دوم قرار گرفت. بیشترین کاهش هم مربوط به صنعت محصولات چوبی با اُفت ۸.۷۰ درصدی بوده است.

در هفته قبلی شاخص صنعت وسایل ارتباطی با افزایش ۲۱.۴۱ درصدی بیشترین رشد را در بین صنایع بورسی تجربه کرده بود.

در خصوص اخبار بورسی این هفته بحث اعطای صندوق های قابل معامله در بورس برای متولدان و مشخص شدن نحوه واگذاری سهام عدالت به ۳ دهک جدید نیز از جمله اخبار حوالی بازار بود.

بعد از رشد اخیر بازار، این هفته شاهد جنگ عرضه و تقاضا در کلیت بازار بودیم. هفته‌ی نیمه تعطیل فقط ۳ روز کاری داشتیم. ارزش معاملات هر سه روز معاملاتی بالا بود و منفی‌ها خریدار خوبی داشت و جریان ورود پول حقیقی همچنان ادامه داشت.

این هفته کاهش ضریب اعتبار و کاهش نصاب سهام صندوق های درآمد ثابت از سوی سازمان بورس ابلاغ شد. با منفی شدن بازار شاهد رشد خیره کننده ارزش معاملات بودیم، به طوری که رکود جدیدی برای ۲.۵ سال گذشته ثبت شد. تک سهم‌هایی از صنایع مختلف مورد توجه و همچنان بر مدار صعودی بودند. نمودار‌ها و همچنین زمان اصلاح و حرکت سهم‌ها متفاوت است و نمی‌توان نسخه‌ی واحدی برای تمام صنایع پیچید. جدیدا استقبال بازار از شرکت‌هایی که برنامه‌ی افزایش سرمایه دارند را شاهد هستیم.

 اگر ارزش معاملات طی روز‌های آینده هم همچنان بالا باشد، به دور از نوسانات چندروزه همچنان می‌توان به ادامه‌ی روند صعودی در کوتاه مدت امیدوار بود. انتشار گزارشات سال مالی ، فصلی و ماهانه شرکت‌ها می‌تواند محرک جدیدی برای بازار باشد.

برای خواندن اخبار بازار سرمایه و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا