اخباربازار سرمایهتاپ

شاخص بیش از ۶ درصد صعود کرد/ ادامه روزهای طلایی در بازار بورس

طی هفته گذشته شاخص کل بورس با رشد ۶.۳۲ درصدی به ارتفاع ۲ میلیون و ۵۱۴ هزار واحدی رسید.

به گزارش عصر خدمات، در هفته کاری گذشته شاخص کل هم وزن با افزایش ۸.۸۲ درصدی در پله ۸۵۵ هزار و ۸۸۷ واحد قرار گرفت و شاخص کل فرابورس نیز با رشد ۷.۴۷ درصدی در تراز ۳۱ هزار و ۹۶۶ واحدی ایستاد.

در این هفته کاری شاخص صنعت سایر معادن با افزایش ۳۰.۸۸ درصدی بیشترین رشد را در بین صنایع بورسی تجربه کرد و بعد از آن صنعت انبوه سازی با افزایش ۲۱.۳۱ درصدی در جایگاه دوم قرار گرفت. نکته ای که باید به آن اشاره کرد این که در این هفته کاری صنعتی با اُفت همراه نشد و کمترین رشد را این هفته صنعت ابزار پزشکی با صفر درصد تغییرات در بازار داشت.

در این هفته هر پنج روز کاری بازار شاهد ورود نقدینگی حقیقی بود به طوری که شنبه ۲ هزار و ۴۵۹ میلیارد تومان، یکشنبه هزار و ۲۳۹ میلیارد تومان، دوشنبه ۶۸۹ میلیارد تومان، سه‌شنبه هزار و ۳۶۴ میلیارد تومان و چهارشنبه هزار و ۸۵۱ میلیارد تومان ورود نقدینگی به بازار رقم خورد و در مجموع ۷هزار و ۶۰۲ میلیارد تومان نقدینگی به بازار سهام تزریق شد که ورود پول بسیار مناسبی محسوب می شود.

هفته ای با ارزش معاملات و نوسانات بالا را شاهد بودیم. تک سهم ها می تازند و نگاه اهالی بازار را به خود جلب می کنند و این سودهای کوتاه مدت، بهشت نوسان گیران است.

اساسا پول در حال چرخش بین صنایع است و اگر سهمی پتانسیل رشد داشته باشد مورد توجه قرار می گیرد . گروه ساختمانی به واسطه ی دارایی هایی که دارند، مورد اقبال قرار گرفته اند.

حفظ ارزش معاملات سهام و حق تقدم در محدوده های فعلی و ادامه خروج پول های حقیقی از صندوق های درآمد ثابت، دو پارامتر مثبتی هستند که تابلوهای معاملاتی را با وجود نوسانات همچنان مساعد نشان می دهند.

 چشم انداز مجامع و همچنین رشد احتمالی نرخ فروش و حجم فروش در ماه های آتی، علاقه به شرکت در مجامع شرکت هایی با تقسیم سود بالا را افزایش می دهد. یکی از استراتژی هایی که این روزها مُد شده، خرید سهام با بیشترین فاصله از سقف است که در صورت پشتوانه ی بنیادی شرکت‌ها فرصت‌های جالب سودسازی مناسبی برای اهالی بازار است.

 قبل تر، همه از افزایش سرمایه ها فراری بودند، ریسک قیمت بعد افزایش تا فرایند طولانی ثبت افزایش سرمایه و خواب پول به همراه داشت که خوشبختانه یکی از اتفاقات مهم برای بازار، حل این معضل و کاهش فرایند کامل افزایش سرمایه بود که نتیجه ای جز استقبال و شرکت در این فرایند توسط سهامداران را شاهد هستیم.

نمایندگان مجلس دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ با طرح مالیات بر عایدی سرمایه املاک، انواع خودرو سواری، انواع طلا و نقره و جواهرات، انواع رمز ارز موافقت کردند. دو فوریت لایحه ‎واردات خودرو‌های کارکرده با قاطعیت تصویب شد و معاون ارزی بانک مرکزی اعلام کرد که تحویل فیزیکی مبنای تسویه با خریداران اوراق سکه است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا