اخبار

پیام رئیس اتاق تعاون ایران بمناسبت هفته تعاون

رئیس اتاق تعاون ایران طی پیامی هفته تعاون را به تمامی فعالان عرصه اقتصادی به ویژه تعاونگران تبریک گفت.

به گزارش عصر خدمات،متن پیام به این شرح است:

«بسمه تعالی»

«بنده اعتقاد زیادی به تعاونی ها دارم. مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی )»

شیوه اقتصاد تعاونی امروزه در دنیا به عنوان نمادی از بنگاه‌های متوسط و کوچک اقتصادی که زمینه مشارکت هدفمند آحاد مردم مستعد را در فعالیت‌های مختلف فراهم نموده اند مورد اقبال اندیشمندان و کار آفرینان می‌باشند، خوشبختانه رشد معنادار انواع شرکت‌های تعاونی در ایران بویژه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و به پشتوانه اصول ۴۳ و ۴۴قانون اساسی و هدفگذاری کسب سهم ۲۵ درصد از اقتصاد ملی مسیر روشن و کم هزینه ای را فرآروی جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی قرار داده است.

قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴قانون اساسی و سند ملی توسعه بخش تعاون و سایر قوانین بالادستی بسترهای دسترسی به هدف مذکور را در صورت اهتمام همه دستگاه‌های ذیربط حاکمیتی و مردمی به ایفای وظایف و تکالیف مقرر در قوانین فراهم نموده اند.

اتاق تعاون ایران به عنوان متولی غیردولتی بخش تعاون که در کنار مطالبه گری تحقق انتظارات قانونی تعاونی‌ها به امر تسهیل گری در روند فعالیت‌های این نهادهای مردمی اهتمام دارد تمامی مساعی خود را با استفاده از ساز و کار عضویت در غالب شوراها و مجامع عالی اقتصادی در داخل معطوف کمک به رفع معضلات مبتلابه تعاونی ها و سایر بنگاه‌های غیر دولتی می‌نماید و با مشارکت موثر در برگزاری نمایشگاه‌های معتبر بین المللی و تاسیس مرکز تجاری و انعقاد تفاهم‌نامه با وزارتخانه های مختلف بویژه وزارت مسکن و شهرسازی و ص.م.ت و تعاون،کار و رفاه اجتماعی برای ساختن مسکن در چارچوب نهضت ملی مسکن و بازسازی شهری و روستایی با استفاده از توان تعاونی های مسکن و تولید مصالح و…معطوف نموده است.

همچنین اتاق تعاون ایران، در عرصه تعاملات بین‌المللی نیز با استفاده از موقعیت عضویت در هیات مدیره اتحادیه بین‌المللی تعاون I.C.A زمینه صادرات بخش تعاونی را به کشورهای مختلف مهیا می نماید در همین راستا جلسه رسمی هیات مدیره اتحادیه مذکوردر شهریورماه با حضور نمایندگان بیش از ۳۰ کشور خارجی در تهران برگزار می‌شود.

توجه به مسئولیت اجتماعی و کمک به افزایش سرمایه اجتماعی که از ویژگی‌های منحصر به فرد تعاونی‌ها میباشد و باید با تلاش بیشتری در عرصه عمومی نمود پیدا کند.

تعاونگران عزیز؛ انشاءالله آینده روشنی در نقش آفرینی موثرتر تعاونی‌ها در رشد تولید ملی و کمک به مهار تورم با روزآمدتر شدن نحوه خدمت رسانی با استفاده از فن آوریهای نوین و صنایع دانش بنیان متصور میباشد که لزوما با اتحاد و همدلی و حفظ روحیه تعاونی‌ها، دستیابی به قلل پیشرفت که‌ مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نیز می‌باشد، در دسترس است. در خاتمه ضمن تبریک هفته تعاون، وظیفه خود میدانم از تمامی فعالان عرصه اقتصادی به ویژه تعاونگران قدردانی نمایم.

بهمن عبداللهی

رئیس اتاق تعاون ایران

منبع: پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران

برای خواندن اخبار بازار سرمایه و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا