اخبارخودرو

شروع «جریان سبز فونیکس»؛ آغاز تحولات بزرگ در خودروسازی کشور

سرانجام در پی صحبت‌های رسانه‌ها پیرامون نیاز به خودروهایی با سوخت پاک برای کاهش مصرف سوخت فسیلی و کاهش آلودگی هوا در ماه‌های اخیر، به موعد رونمایی از تحولات بزرگ فونیکس رسیدیم.

به گزارش عصر خدمات، فونیکس که با روح لاکچری، تکنولوژی روز دنیا و نوآوری در صنعت خودروی کشور ظهور کرد، حالا بیش از هر چیز با راهکارهای زیست‌محیطی خود برای تولید محصولات آتی شناخته می‌شود. در مراسم رونمایی از تیگو 8 پرو e پلاس به‌عنوان اولین خودرو از «جریان سبز فونیکس» و همچنین برنامه‌های این برند برای ارائه محصولاتی مبتنی بر تکنولوژی و انرژ‌های جدید، پرده‌برداری شد. در این مراسم که با حضور رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مدیران خودرو، مدیران ارشد برند فونیکس، نمایندگان شرکت و رسانه‌های خودرو برگزار شد، بر تعهد این شرکت به پیشرفت تکنولوژی و پایداری محیط زیست تاکید شد.

در طراحی فضای برگزاری این مراسم، از نمادها و المان‌های الهام‌بخش طبیعت، محیط زیست و مرتبط با این رویداد بهره گرفته شده بود که در بدو ورود، توجه میهمانان را به خود جلب می‌کرد و در قالب نمایشی عینی از تعهد فونیکس برای کمک به ایجاد آینده‌ای سبزتر حکایت داشت.

داریوش گل‌علیزاده – رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست – نخستین سخنران این مراسم با اشاره به الزام توسعه در زمینه خودروهای سازگار با محیط زیست گفت با توجه به وجود زیرساخت‌های لازم برای شارژ خودروهای پلاگین هیبرید و الکتریکی، از تولید این محصولات، استقبال و حمایت خواهد شد. وی افزود، با هدف کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا، وزارت نیرو باید به توسعه خوردوهایی با سوخت پاک کمک کند.
جک لی – مدیر عامل شرکت – سخنران دیگر این مراسم در صحبت‌های خود به طرح بزرگ فونیکس برای ایجاد سه تحول بزرگ در حوزه‌های فناوری، صنعت و محیط زیست اشاره کرد. وی گفت، فونیکس با تمرکز جدی بر نوآوری، قصد دارد صنعت خودرو ایران را متحول سازد و فعالانه به توسعه پایدار کمک کند.

حسین شریعت – عضو هیئت مدیره – نیز از تلاش‌های قابل توجهی که شرکت مدیران خودرو در جهت رفع نگرانی های زیست محیطی انجام داده است سخن گفت. وی همچنین بر اهمیت اقدامات پیشگیرانه در حفظ زمین برای نسل های آینده تاکید کرد.
مدیر برند فونیکس نیز به‌عنوان آخرین سخنران به تشریح بیشتر مفهوم «جریان سبز فونیکس» پرداخت. او از برنامه های گسترده فونیکس برای تولید خودروهای سازگار با محیط زیست پرده برداشت و بر اهمیت فناوری خودروهای پلاگین هیبرید به طور ویژه تاکید کرد.
در بخش دیگر برنامه، مدیران ارشد شرکت به دنبال رونمایی از برنامه‌های خود برای افزایش تولید محصولات سازگار با محیط زیست، برای برداشتن گام‌های اساسی در این زمینه هم‌پیمان شدند.

پیش از رسیدن به لحظه رونمایی، میهمانان به تماشای یک نمایش مفهومی و تامل‌برانگیز در زمینه عملکرد تاریخی بشر در قبال طبیعت نشستند. این نمایش به مسئولیت جمعی ما برای شکل دادن به آینده‌ای پایدار اشاره داشت و به زبان هنر از حاضران خواست تا در حفاظت از محیط زیست برای نسل‌های آینده، به فونیکس بپیوندند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا