اخبارخودرو

تشکر از خودروسازان برای تحول در صنعت خودرو/ سایپا در سال جاری ٨ محصول جدید با استاندارد ٨۵ گانه روانه بازار می‌کند

سیزدهمین جشنواره ملی تجلیل از کارفرمایان سلامت محور، خانه های بهداشت کارگری برتر و اعضای شورای هماهنگی خدمات بهداشتی بیمه شدگان با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و به میزبانی شرکت سایپادیزل برگزار شد.

به گزارش عصر خدمات، سید صولت مرتضوی،‌ وزیر تعاون، کار ‌و رفاه اجتماعی، با اشاره به اهمیت تجلیل از کسانی که به سلامت کار می‌اندیشند در سیزدهمین جشنواره ملی تجلیل از کارفرمایان سلامت محور، گفت: توقع مردم و دولت مردان از جامعه کار و تولید، رشد اقتصادی و رشد تولید است. دانشگاه‌های ما به ویژه دانشکده‌های صنعتی در حوزه دانش بنیان، این توان را دارند که فارغ التحصیلان خود را به عنوان نیروی انسانی مبتکر در خدمت تولید قرار دهند و نظام اقتصادی باید استعداد بالقوه را به فعلیت برساند.

صنعت خودرو رقابت پذیر شود

او ضمن تشکر از تحول در صنعت خودرو افزود: وقتی بحث واردات خودرو مطرح شد، برخی‌ها نگران شدند. تولید داخلی محترم است اما رفاه مصرف‌کننده هم مطرح است و این دو باید با هم باشد و لذا تولیدکنندگان خودرو و قطعه سازان باید تحرک بیشتری در فعالیت های خود داشته باشند، به خصوص اینکه ما نیروی کار ارزان و خوبی داریم که باید از آن استفاده کرد.

وزیر رفاه اظهار داشت: ضرورت دارد که صنعت خودرو به صنعتی رقابت پذیر تبدیل شود، ‌‌اگر چنین اتفاقی رخ دهد به جهت اینکه بیش از ۶۰ صنعت با صنعت خودرو درگیر هستند می توان به رشد ۸ درصدی اقتصاد که برای سال جاری هدف گذاری شده،‌‌ برسیم.

مرتضوی با اشاره به اهمیت نقش سلامت نیروی انسانی، اظهارکرد: در ایران پس از انقلاب اقدامات مهمی در بحث سلامت نیروی کار شده و به فضل الهی طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی نرخ رشد امید به زندگی در ایران به شدت رشد داشته است. این نرخ در ابتدای انقلاب ۵۴ سال بود که اکنون به حدود ۷۷ سال رسیده است.

وزیر رفاه با اشاره به اهمیت بهداشت و درمان و ایمنی نیروی کار، گفت: امروزه در کارگاه‌های بالای ۵۰۰ نفر شاغل، ‌مرکز بهداشت وجود دارد و در این امر با استانداردهای کشورهای توسعه یافته قابل رقابت هستیم.

توسعه زیرساخت محصول در دستور کار

محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز در سیزدهمین جشنواره ملی تجلیل از کارفرمایان سلامت محور، با بیان اینکه در همه دنیا مهمترین دارایی هر سازمان را منابع انسانی تعریف می‌کنند،گفت: پیشبرد و تحقق اهداف یک سازمان وابسته به منابع انسانی و توسعه آن است، اگر در این حوزه برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد، شاهد افزایش بهره‌وری،‌ رشد تیراژ تولید و ارتقاء کیفیت خدمات و محصولات خواهیم بود. بدین جهت سازمانی موفق است که از منابع انسانی با سلامت جسمی و روحی، ‌برخوردار باشد.

او ادامه داد: اگر پیشگیری از بیماری در صنایع مدنظر قرار گیرد به راحتی می توان عمر مفید پرسنل را در محیط کار افزایش داد، از همین رو گروه خودروسازی سایپا به عنوان یک بنگاه بزرگ صنعتی اشتغالزا با جدیت پیشگیری از بیماری و درمان ۴۵ هزار نفر از پرسنل خود را پیگیری می‌کند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ‌افزود: در دهه ۹۰ زیرساخت های صنعتی به خصوص خودرو توسعه پیدا نکرده بود،‌ از این رو در تلاش هستیم با بهره‌مندی از توان مهندسان داخلی،‌ مجموعه‌های دانش بنیان و سایر ظرفیت‌های موجود،‌ زیرساخت‌های صنعت خودرو را توسعه دهیم.

او در خصوص فعالیت‌هایی که در بخش توسعه زیرساخت‌ها صورت گرفته است،‌ گفت: در راستای این امر، امسال مدرن‌ترین خطی که توسط آلمانی‌ها نصب شده بود، توسط پرسنل شرکت مگاموتور به بهره برداری رسید. با کمک مهندسان داخلی خط موتور جدید به نام ME16 در شرکت یاد شده راه اندازی شد. همچنین شهریور ماه مدرن‌ترین خط رنگ در شرکت زامیاد که اکنون در مرحله نصب و راه اندازی است به بهره‌برداری می‌رسد.

عرضه ٩ هزار خودروی ساینا CNG به ناوگان تاکسیرانی

تیموری با اشاره به توسعه زیرساخت محصول، ‌گفت: سایپا در سال جاری ٨ محصول جدید با استاندارد ٨۵ گانه را روانه بازار خودرو خواهد کرد که دو مدل‌ آن برای اولین بار با گارانتی ۵ ساله عرضه خواهد شد؛ بر این اساس با افزایش دوره گارانتی کیفیت خودروهای جدید تضمین می‌شود.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به اینکه ضرورت دارد توسعه محصول در گروه سایپا به سمت خودروهای پاک برود، ‌تصریح کرد: سال‌های گذشته به تولید خودروهای پاک توجه نشده بود، اما برای جبران نقصان‌های گذشته، گروه خودروسازی سایپا به این سمت حرکت کرده به نحوی که ٩ هزار خودروی ساینا CNG برای استفاده در ناوگان تاکسیرانی تولید شده (از خردادماه سال گذشته تاکنون)‌ که مصرف سوخت ترکیبی آن در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش با ترکیب بنزین و گاز ۶.۴۵ لیتر است.

او گفت: نگاه ما به محصولات جدید با تاکید بر مسایل زیست محیطی است و در توسعه محصول سعی شده به سمت خودروهای پاک برویم.

در مراسم پایانی سیزدهمین جشنواره ملی تجلیل از کارفرمایان سلامت محور، خانه های بهداشت کارگری برتر و اعضای شورای هماهنگی خدمات بهداشتی بیمه شدگان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از محمدحسن محمدزاده، مدیرعامل شرکت سایپادیزل در دو حوزه کارفرمای سلامت محور و مسئولیت‌پذیر اجتماعی و ابوالقاسم فیضی کارگر نمونه سایپا دیزل و نفرات برتر به نمایندگی از صنایع مختلف تقدیر کرد.

منبع: سایپانیوز

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا