اخباراقتصاد کلانتاپ

رشد ۳۳ درصدی تسهیلات مشاغل خانگی برای سال ۱۴۰۲

معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از رشد ۳۳ درصدی تسهیلات مشاغل خانگی برای سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش عصر خدمات،محمود کریمی بیرانوند با ارائه گزارشی از وضعیت تسهیلات مشاغل خانگی، اظهار داشت: طبق قانون مشاغل خانگی مصوب ۱۳۸۹ هر ساله بانک مرکزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی میزان تسهیلات مورد نیاز حوزه مشاغل خانگی را تعیین کرده و توسط بانک مرکزی به بانک‌های عامل ابلاغ می‌کنند.

وی افزود: سال گذشته برای ۱۴۰۱ سه هزار میلیارد تومان بود که ۹۵ درصد جذب داشته‌ایم و امسال در تعامل با بانک مرکزی ۳۳ درصد رشد تسهیلات را شاهد هستیم و این رقم به چهار هزار میلیارد تومان افزایش یافته است و از تسهیلات تکلیفی به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: طبق توافقی که بانک مرکزی صورت گرفته است در صورتی که تا پایان مهرماه حدود ۷۰ درصد تسهیلات توسط متقاضیان مشاغل خانگی جذب شود در مهر و آبان ماه منابع جدید هم برای متقاضیان در نظر گرفته می‌شود

وی با بیان اینکه در مرحله اول چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است گفت: این رقم نسبت به دولت‌های گذشته بالاترین رقم تسهیلات مشاغل خانگی بوده است.

کریمی بیرانوند بیان داشت: تسهیلات مشاغل خانگی با توجه به عملکرد سال گذشته استان‌ها و ظرفیتی که استان‌ها در مشاغل خانگی دارند، در نظر گرفته می‌شود از این رو همه استان‌ها افزایش پرداختی تسهیلات را خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: بعضی از استان‌ها ظرفیت بالا و عملکرد بیشتر در حوزه مشاغل خانگی دارند که تسهیلات بیشتری دریافت می‌کنند در حالی که برای همه استان‌ها مبلغ تسهیلات را افزایش می‌دهیم.

معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی میزان تسهیلات پرداختی را برای هر فرد متقاضی مشاغل خانگی ۱۵۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: برای افراد پشتیبان که حدود ۴۰ نفر را تحت پوشش برای تولید و عرضه محصولات و تولیدات قرار می‌دهند، طبق مصوبه شورای پول و اعتبار، چهار میلیارد تومان است.

وی تاکید کرد: یکی از برنامه‌های اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمرکز بر توسعه کمی و کیفی پشتیبان است تا شاهد شکل‌گیری شبکه‌های مشاغل خانگی از تولید تا عرضه باشیم.

برای خواندن اخبار بازار سرمایه و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا