خودرو

بهترین لاستیک خارجی کدام است؟

 

استفاده از لاستیک‌های خارجی در بازار ایران از قدیم یک موضوع مرسوم بوده است. به خصوص برندهای بزرگ جهانی که در بازار ایران به خوبی شناخته شده هستند و طرفداران بسیاری را دارند. اما حضور برخی از برندهای خوب داخلی و دریافت لایسنس از شرکت‌های بزرگ خارجی توانستند بخشی از نیاز داخل را تأمین کنند اما همچنان فروش لاستیک‌های خارجی در بازار بالا است. مشتری اصلی لاستیک‌های خارجی مالکان خودروهای خارجی هستند اما خودروهای داخلی هم از این تایرها استفاده می‌کنند. در این مقاله تصمیم داریم تا تعدادی از برندهای معتبر و با کیفیت لاستیک خارجی را با شما بررسی کنیم.

بهترین لاستیک خارجی کدام است؟

۱. پیرلی Pirelli

طرفداران فوتبال نام این برند را زیاد دیده‌اند. پیرلی یک برند ایتالیایی است که سال‌های زیادی اسپانسر تیم اینتر میلان ایتالیا بود و روی پیراهن‌های این تیم می‌توانستید نام Pirelli را ببینید. این لاستیک‌ساز ایتالیایی بیش از یک قرن تجربه کاری دارد و لاستیک‌های آن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. پیرلی یکی از تأمین کنندگان لاستیک در مسابقات فرمول یک است که نشان از توان بالای این شرکت برای ساخت تایرهایی با استاندارد روز را دارد. پیرلی ششمین شرکت تولید کننده لاستیک در دنیا است که می‌توان محصولات آن را در بازار ایران هم دید هرچند که قیمت آن بسیار بالا است.

۲. میشلین Michelin

یکی از بزرگترین برندهای دنیای لاستیک‌سازی همین میشلین فرانسه است. میشلین را می‌توان جزء سه برند بزرگ تایرسازی در دنیا دانست. این شرکت لاستیک‌سازی بیش از ۱۳۰ سال قدمت دارد و می‌تواند انواع تایر با توجه به استانداردهای روز دنیا را تولید کند. از همین رو با استفاده از تایرهای میشلن می‌توانید از بابت ایمنی لاستیک‌های خود اطمینان داشته باشید. این برند در ایران هم موجود است و طرفداران زیادی دارد. حتی پارس خودرو بر روی محصول رنو مگان خود از این برند لاستیک استفاده می‌کرد که نشان از سابقه این تایر در صنعت خودروسازی داخلی هم دارد.

۳. دانلوپ Dunlop

یکی از برندهای معتبر و پر فروش لاستیک آمریکایی همین دانلوپ است که می‌توانید آن را در بازار ایران هم خریدارای کنید. البته لاستیک‌های دانلوپ موجود در بازار ایران را شرکت ژاپنی سومیتومو به تولید می‌رساند که خود یکی از شرکت‌های بزرگ لاستیک‌سازی در دنیا است. دانلوپ یکی از برندهای معتبر بین‌المللی است که محصولات خود را در سرتاسر دنیا به فروش می‌رساند. این شرکت هم همگام با استانداردهای روز تایرهای خود را تولید می‌کند و از ایمنی بالایی برخوردارند.

۴. گودیر Goodyear

یکی از قدیمی‌ترین برندهای لاستیک‌سازی در آمریکا که بیش از ۱۲۵ سال قدمت دارد گودیر است. این برند لاستیک‌سازی توان ساخت تایر با بهترین کیفیت دارد و به همین دلیل هم شرکت‌های بزرگ خودروسازی مانند فورد در آمریکا با آن همکاری نزدیکی دارند. همچنین این برند تأمین کننده تایرهای مسابقات اتومبیل‌رانی نسکار در آمریکا است که نشان دهنده کیفیت بالای تولیدات این شرکت بزرگ است. البته گفتنی است که این برند جزء لاستیک‌های گران‌ قیمت بازار است و شاید کسی همه نتوانند آن را تهیه کنند. اما خوب کیفیت کار هم به همان قیمت بالای محصول بالا است.

۵. سومیتومو Sumitomo

ژاپنی‌ها در هر بخشی پا بگذارند می‌توانند نظرات را به خود جلب کنند. سومیتومو یکی از شرکت های بزرگ تایرسازی ژاپنی است که بیشتر از یک قرن است که در این زمینه فعالیت می‌کند. این شرکت پنجمین تولید کننده لاستیک در دنیا است و برندهای اتسو، دانلوپ و فالکن را به زیر مجموعه خود اضافه کرده است. عملکرد خوب تایرهای این برند در شرایط مختلف آب و هوایی و جاده‌ای باعث شده تا در سرتاسر دنیا این برند را بشناسند.

۶. فالکن Falken

یکی دیگر از برندهای معتبر ژاپنی است که توانسته با کیفیت بالای خود نظر سخت پسندان را جلب کند. این شرکت یکی از زیر مجموعه‌های سومیتومو به حساب می‌آید و بر اساس آخرین استانداردهای ایمنی و کیفی روز دنیا به تولید می‌رسد.

۷. بریجستون Bridgstone

یکی از برندهای شناخته شده ژاپنی در بازار ایران که از کیفیت بالایی هم برخودار است همین برند بریجستون است. این شرکت در دهه ۱۹۳۰ تأسیس شد و طی سال‌های فعالیت خود توانست بازار خوبی را در سطح جهانی پیدا کند. تایرهای تولید شده توسط این شرکت در بازار ایران کمی از سایر برندهای ژاپنی گران‌تر و پهن‌تر است. از همین رو برای اتومبیل‌های تولید داخل زیاد مناسب نیست.

۸. تویو Toyo

یکی دیگر از برندهای ژاپنی که در مسابقات اتومبیل‌رانی فعالیت گسترده‌ای دارد تویو است. کیفیت بالای این تایرساز ژاپنی باعث شده تا بتواند نظر شرکت‌های بزرگ خودروسازی و همچنین خریداران در بازارهای بین‌المللی را به خود جلب کند. البته پیدا کردن این لاستیک در بازار ایران کمی سخت شده و دیگر مانند سابق نیست.

۹. یوکوهاما Yokohama

نام این برد از شهری که کارخانه در آن بنا شده گرفته شده است. یوکوهاما یکی از بهترین برندهای لاستیک‌سازی موجود در ایران است که از طرفداران بسیار بالایی هم برخوردار بود. هم اتومبیل‌های داخلی و هم اتومبیل‌های خارجی از برند استفاده می‌کنند. البته با شرایط جدید پیدا کردن این برند هم در بازار ایران کمی سخت‌تر از گذشته شده است.

۱۰. کومهو Kumho

بعد از برندهای ژاپنی نوبت به شرکت‌های کره‌ای می‌رسد که همیشه توانسته‌اند نظر خریداران ایرانی را به خود جلب کنند. این برند کره‌ای محصولات خود را با استانداردهای روز دنیا به تولید می‌رساند و توان تولید تایر برای انواع اتومبیل‌های سواری را دارد.

۱۱. نکسن Nexen

کیفیت بالای ساخت را می‌توان مهم‌ترین مشخصه برند نکسن دانست. این برند کره‌ای یکی از رقبای اصلی شرکت کومهو در بازارهای جهانی است.

۱۲. هانکوک Hankook

یکی از برندهای کره‌ای شناخته شده در بازار تایر ایران همین هانکوک است. کیفیت بالای در کنار سواری نرم باعث شده تا هانکوک به انتخاب اول خیلی از خریداران لاستیک‌های خارجی در بازار ایران تبدیل شود.

۱۳. مارشال Marshal

این برند کره‌ای یکی از محصولات قدیمی در بازار ایران است که از زیر محموعه‌های شرکت کومهو به حساب می‌آید. به طور عموم این برند برای اسپرت کردن اتومبیل‌ها به حساب می‌آمد و با آن خط دور سفید در بین خریداران ایرانی بسیار شناخته شده بود.

۱۴. کنتیننتال Continental

یکی از بزرگترین برندهای لاستیک‌سازی که در تولید قطعات خودرو هم تخصص دارد همین کنتیننتال است. این شرکت آلمانی در بین خریداران ایرانی بسیار شناخته شده و محبوب است. کیفیت بالا و استفاده از استانداردهای روز باعث شده تا طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا داشته باشد.

۱۵. فایرستون Firestone

یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید تایر در آمریکا که رقیب اصلی گودیر هم به حساب می‌آید همین فایرستون است. این شرکت در نوآوری و طراحی تایرها با توجه به استانداردهای روز توانایی بالایی دارد. سابقه بیش از ۱۲۰ سال تایرسازی باعث شده تا فایرستون به یکی از بزرگترین شرکت‌های دنیای لاستیک تبدیل شود.

۱۶. جنرال تایر General Tire

یکی دیگر از برندهای بزرگ آمریکایی که نام آن ما را یاد جنرال موتور می‌اندازد همین جنرال تایر است. این شرکت بزرگ تایرسازی بیش از ۱۰۰ سال سابقه تولید تایر در آمریکا را دارد. کیفیت بالای ساخت این محصول باعث شده تا تایرهای این شرکت در سرتاسر دنیا به فروش برسند.

بهترین لاستیک خارجی کدام است؟

۱۷. لاستیک های تولید چین

چینی‌ها در همه جا محصولی را برای عرضه کردن دارند. در بخش لاستیک‌سازی هم می‌توانید برندهای زیادی از این کشور ببینید. در ادامه به تعدادی از لاستیک‌های چینی موجود در بازار ایران که بهترین لاسیتک بازار اشاره خواهیم کرد.

 • لینگ لانگ LINGLONG
 • جی تی GT (اصلی سنگاپوری)
 • تراینگل Triangle
 • هدوی
 • کوریو
 • چائویانگ
 • سایلون
 • فازیون
 • لانگ ‌مارچ
 • ترن ‌استون
 • شاندونگ فنگیوان
 • شرکت و گروه لاستیک‌سازی ژینگ یوان

نویسنده: نادر شاه نشین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا