اخبار اقتصادیخودرو

خودروی جدید ایران خودرو رونمایی شد/ شاین مکس وارداتی جدید جاده مخصوص

۱۳:۴۰:۳۴علیمردان عظیمی مدیرعامل ایران خودرو در این مراسم گفت: ایران خودرو اولین شرکتی است که ساختار خودروی برقی را در کشور دارد. به دنبال برنامه ایی هستیم که یکی از سایت های تولیدی را به تولید خودروی برقی اختصاص بدهیم که البته نیازمند همراهی وزارت صمت نیز هست.

به گزارش عصر خدمات، وی تصریح کرد: تولید خودروی هیبریدی در راستای سلامت جامعه و کاهش آلودگی هواست. ضمن این که واردات نمونه برقی در دستور کار قرار دارد، تولید این خودروها نیز در اولویت های ایران خودرو است.

هادی خسروانی مدیرعامل ایساکو کیش در این مراسم در حضور رسانه ها گفت: یکی از راهکارهای پاسخ به تقاضا بازار در ایران وارادت خودرو است که ایران خودرو در این مسیر نیز گام برداشته و محصولی را انتخاب کرده که استانداردهای مناسبی را دارد.

وی تصریح کرد: این خودرو که یوشانی مکس نام دارد از محصولات دانگ فنگ است و در دو مدل هیبریدی و بنزینی به کشور وارد می شود. ماموریت واردات خودروهای ایران خودرو به ایساکو کیش محول شده است و همه استانداردها و مجوزهای این خودرو اخذ شده است. در حال حاضر محموله این خودروها در گمرک شهید رجایی وجود دارد.

وی ادامه داد: این خودرو در کلاس سدان اندازه خانوادگی قرار دارد و از kmcJ7 بزرگ تر است. این خودرو در مدل بنزینی با موتور ١.۵ لیتری توربو با ٣٠٠ نیوتن متر گشتاور و ١٩٠ اسب بخار عرضه می شود و گیربکس ٧سرعته دو کلاچه تو دارد.در این خودرو امکانات به روز بسیاری وجود دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا