اخبارخودرو

سايپا با مديريت تامين نقدينگي توانست از بحران ها عبور كرد/ تامين مالي با استفاده از شيوه هاي نوين بانكداري

لاماری ایما

در نشست مشترك مديرعامل گروه خودروسازي سايپا و مديرعامل بانك شهر بر توسعه همكاري ها و تامين مالي پروژه ها بر اساس شيوه هاي نوين بانكداري تاكيد شد.

به گزارش عصر خدمات، محمدعلي تيموري، مديرعامل گروه خودروسازي سايپا در نشست مشترك با مدیرعامل بانک شهر گفت: ما زماني گروه خودروسازي سايپا را تحويل گرفتيم (اواخر دي ماه 1400) كه اين مجموعه بيش از 87 هزار خودرو ناقص در كف پاركينگ داشت و تنها 9 درصد خودروها به مرحله تجاري سازي مي رسيد؛ سيستم تامين مالي، قطعه سازي و ساير امور مرتبط با چالش هاي متعدد روبرو بود از همين رو سعي كرديم كه با وضع موجود در آن سال برنامه افزايش تيراژ توليد، تجاري سازي خودروها، ارتقا كيفيت و پرداخت پول قطعه سازان را دنبال كنيم.

او ادامه داد: با همت و تلاش مهندسان و كارگران خطوط توليد موفق شديم سال گذشته تعداد خودرو كف پاركينگ را به صفر برسانيم، بدين جهت سيستم زنجيره تامين به گونه اي بازتعريف شد تا ديگر خودروي ناقص در كف پاركينگ باقي نماند.

تيموري با بيان اينكه گروه خودروسازي سايپا بواسطه مديريت تامين نقدينگي توانست از بحران ها به خوبي عبور كند، تصريح كرد: حال جدا از بحث قيمت تورمي خودرو در بازار كه براي مردم سختي هاي را ايجاد كرده است مي بينيم كه ديگر بابت تاخير در تحويل و كيفيت خودروها انتقاد جدي وجود ندارد. در حقيقت عصانيت مردم از دلال ها است نه از خودروسازها.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا با تاكيد بر اينكه در سال جاري در كنار واردات خودرو، توليدات روزانه اين مجموعه بيش از 2 هزار و 400دستگاه خواهد شد، اظهارداشت: با استفاده از شيوه هاي نوين بانكداري مي توان پروژه هاي توسعه محصول، معرفي محصولات جديد، ارتقا تكنولوژي، خريد تجهيزات و ماشين آلات جديد و مدرن را در گروه سايپا دنبال كرد.

احمد درخشنده، مدیرعامل و عضو موظف هیات مدیره بانک شهر درباره همكاري هاي كه اين مجموعه با گروه خودروسازي سايپا در سال مهار تورم و رشد توليد خواهد داشت، گفت: در راستاي جلوگيري از خلق پايه پولي و تورم قرار است براي طرح هاي توسعه اي و خريد تجهيزات و ماشين آلات مجموعه سايپا از شيوه هاي نوين تامين مالي استفاده شود كه از جمله آن مي توان به انتشار اوراق مرابحه و اوراق صكوك اجاره اشاره كرد.

او افزود: همچنين استفاده از ظرفيت برات كارت، اوراق گام براي زنجيره توليد، قطعه سازان و پيمانكاران در نظر گرفته شده است؛ البته از روش هاي كلاسيك عرصه بانكداري نيز در پرداخت تسهيلات استفاده خواهد شد.

درخشنده با بيان اينكه در جلسات آتي و در راستاي ايجاد كميته تخصصي موضوع توسعه روابط و همكاري هاي مشترك در قالب تفاهم نامه پيگيري مي شود، تصريح كرد: تمام سعي و تلاش ما بر اين است كه در كنار توليدكنندگان قرار گيريم و كمك كنيم كه توليد با شرايط بهتري انجام شود.

او تاكيد كرد: بانك شهر آمادگي كامل دارد كه با گروه خودروسازي سايپا همكاري كند.

منبع: سایپا نیوز

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا