اخبار اقتصادیخدمات نهاد های اجتماعی

راه اندازی کارگاه تولید شمش آلومینیوم از ضایعات

مجری طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت استان خوزستان گفت: با همت جوانان استان خوزستان یک کارگاه کوچک تولید شمش آلومینیوم از ضایعات که زمینه ساز ایجاد اشتغال برای ۵تا۶ نفر شده راه اندازی شد.

به گزارش عصر خدمات،مصطفی اسکندری مجری طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان خوزستان در گفت وگو با روابط عمومی بنیاد برکت با بیان اینکه برای ایجاد ۱۵۰۰ طرح اشتغالزایی در استان خوزستان و در شهرهای بهبهان-آغاجاری- رامهرمز-باغملک- هفتگل هدف گذاری صورت گرفت گفت : تا به امروز ۷۰۰ طرح اشتغالزایی به بانک معرفی شده و تا یکی دو ماه آینده ۷۰۰ طرح دیگر به بانک برای دریافت تسهیلات معرفی خواهند شد.
وی افزود: راه اندازی کارگاه های یخچال سازی ویترینی ،ایجاد کارگاه های پوشاک و تهیه البسه ورزشی ،راه اندازی کارگاه روغن گیری از مهم ترین فعالیت های اشتغال زایی بوده که هر یک از این کارگاه ها زمینه ساز ایجاد اشتغال بین ۵تا ۶ نفر شده بود.
اسکندری با اشاره به تکمیل زنجیره سبز و آبی در استان خوزستان گفت: احداث کانال های آبی برای آبرسانی به مزارع کشاورزی به میزان ۷۰تا ۸۰ کیلومتر از مهم ترین برنامه های ما در استان خوزستان در قالب زنجیره سبز وآبی بوده است.
اسکندی به راه اندازی کارگاه کوچک شمش آلومینیوم در استان خوزستان به همت دو جوان مهندس متالوژی در این استان اشاره کرد و گفت : این کارگاه از ضایعات های موجود در استان شمش تولید می‌کند و به بازار ارائه می کند.
اسکندری افزود: با همت این دو جوان متخصص و حمایت مالی بنیاد برکتِ، کوره و نیازمندهای این طرح تهیه شد و روزانه این کارگاه در حال تفکیک آلومینیوم و سپس ذوب آن است.
مجری طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان خوزستان اظهار کرد: این طرح موجب اشتغالزایی ۶ نفر به صورت مستقیم در روستا و همچنین مهاجرت معکوس شده است.

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا