اخبارخودرو

اقدامات گروه سرمایه‌گذاری کارکنان سایپا در یکسال گذشته

گروه سرمایه‌گذاری کارکنان سایپا از مهرماه سال گذشته تاکنون، ‌اقدامات متعدد اصلاحی و‌توسعه‌ای در جهت حفظ منافع سهامداران خود انجام داده و طی این مدت توانسته است،‌دستاوردهای خوبی را کسب کند.

به گزارش عصر خدمات،  بر اساس گزارش هیئت مدیره گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا از مهر ماه سال گذشته تاکنون با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته توسط اعضای هیات مدیره و کارکنان گروه سمیکو،‌ این شرکت پس از ۱۰ سال توانست شخصیت حقوقی خود را از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل کند که این موضوع مانع اصلی ورود شرکت سمیکو به بازار سرمایه بود.

ورود سمیکو به بازار سرمایه به‌رغم مصوبه مجمع و اعلام رضایت تعداد زیادی از سهامداران به انتشار سهام شرکت سمیکو در بازار توافقی، به جهت عدم تمایل برخی از سهامداران و با هدف ارتقا ارزش ذاتی سهم و شرایط بهتر معامله در بازار اصلی و نیز تامین رضایت حداکثری سهامداران، رایزنی‌ها جهت ورود به بازار اصلی بورس صورت و در دست پیگیری می باشد.

وصول هزار میلیارد ریال از مطالبات معوق از محل کسورات سهامداری است، دریافت ۴۷۰ میلیارد ریال مطالبات ۲ ساله معوق گروه سمیکو، تسویه بدهی ۳۸۰۰ میلیارد ریالی سنواتی ۷ ساله به سایپا و مدیریت ریسک و جلوگیری از تحمیل هزینه های احتمالی، از دیگر اقدامات سمیکو از مهر ماه سال گذشته تاکنون است.

افزایش سرمایه (۱۰۰درصد) و تبدیل حداکثری مطالبات سهامداران سمیکو، اعطای تسهیلات متناسب با میزان آورده نقدی هر یک از سهامداران اعم از بازنشستگان و شاغلان برای حضور در افزایش سرمایه، تمدید سه مرحله‌ای مهلت استفاده از حق تقدم‌های سهام سهامداران با توجه به درخواست سهامداران و همچنین بازگشایی پنجره نقل و انتقال و برگزاری مزایده حق تقدم برای اولین بار جهت رعایت صرفه و صلاح سهامداران، از اقدامات دیگر سمیکو در این مدت می باشد.

انتقال پورتفوی سرمایه‌گذاری سمیکو به شرکت توسعه مدیریت سرمایه مهر تابان جهت و رفع موانع ورود به بازار سرمایه که بر این اساس به زودی گروه سرمایه‌گذاری کارکنان سایپا وارد بازار سرمایه خواهد شد. همچنین تهیه و تنظیم اساسنامه متناسب با شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهامی عام و جلوگیری از تحمیل هزینه تقریبی ۲۰ میلیارد ریالی به شرکت و سهامداران از طریق پیگیری و مذاکره با مرجع ثبت شرکت‌های استان تهران جهت پذیرش گزارش تقویم اموال سال گذشته به‌عنوان پیش نیاز تغییر شخصیت حقوقی شرکت از سهامی خاص به عام از دیگر فعالیتهای سمیکو در یکسال گذشته است که توسط تیم مدیریتی این شرکت پیگیری و اجرائی شده است.

رفع ۵ بند (رفع وثایق سهام بلند مدت- ایجاد تنوع در سبد سرمایه‌گذاری کوتاه مدت- رفع فعالیت‌های موازی شرکت‌های تابعه با شرکت اصلی- انطباق درآمدهای عملیاتی شرکت با استراتژی‌ها و سیاست‌های راهبردی شرکت‌های هلدینگ- تقویت ساختار و روابط سهامداران شرکت جهت رفع مغایرت با اصول راهبری) از موانع باقیمانده اعلامی از سوی شرکت فرابورس ایران، دریافت بیشترین بازدهی شرکت به میزان ۳۱۴ درصد، نسبت به دوره مشابه سال قبل، تقسیم حداکثری (حدود ۱۰۰درصد)‌ سود شرکت از محل سود قابل تقسیم به مبلغ ۲.۵۰۰ میلیارد ریال (به ازای هر سهم ۲۰۸ ریال) به نسبت تعداد سهام، از دیگر اقدامات شرکت سمیکو از مهرماه سال گذشته تاکنون بوده است.

بر اساس این گزارش شرکت سرمایه گذاری کارکنان سایپا با تمام تلاش در مسیر خدمت به سهامداران و حفظ و رعایت صرفه و صلاح آنها در حال فعالیت بوده و اجازه نخواهد داد حقوق سهامداران دستخوش مطامع و منافع عده‌ای قرار گیرد.

منبع: سایپا نیوز

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا