اخبارخودرو

افزایش فعالیت گروه بهمن در مسیر برقی سازی محصولات

نشست خبري گروه خودروسازي بهمن در خلال بيستمين نمايشگاه بين المللي خودرو مشهد با حضور مديران ارشد اين خودروساز برگزار شد.

به گزارش عصر خدمات ،در اين نشست خبري بيوك عليمرادلو مديرعامل گروه خودروسازي بهمن گفت: حدود شش ماه از سال گذشته است و موضوع تامين ارز هنوز مشكلاتي دارد. در حال تلاش هستيم با همه مشكلاتي كه هست محصولات جديد را به مرحله توليد برسانيم.
وی در ادامه افزود: از جمله فعاليت هايي كه گروه بهمن دارد و حدود سه سال است كه تلاش هاي بسياري در اين عرصه شده برقي سازي محصولات از دوچرخه تا خودرو است. نگاه ويژه اي به موتورسيكلت هاي برقي داريم و حدود ١٨ درصد از آلودگي مربوط به اين وسیله ها است.
وی تصريح كرد: در بخش خودروهاي سواري در سه محور فعاليت ها ادامه دارد. محصول تمام برقي خواهيم داشت كه اميدواريم بتواند در بازار جايگاهي كسب كند. اين خودرو می تواند با شارژ كامل حدود ١١٠٠ كيلومتر پيمايش داشته باشد.
عليمرادلو ادامه داد: خودروي برقي ديگر يك انتخاب نيست يك اجبار است. هر چند زيرساخت ها در اين خصوص در كشور ضعيف است اما با توجه به مشكلات ناشي از مصرف سوخت مجبور هستيم به اين مسير برويم.
در اين نشست حسين فرسام مديرعامل شركت فرسام از زيرمجموعه هاي گروه بهمن در خصوص خودروهاي وارداتي بهمن گفت: مذاكرات براي محصولات جديد ادامه دارد و هاوال به ويژه يكي از همين هاست.
در ادامه امير مير منصف مديرعامل بهمن موتور در پاسخ به سوالي با موضوع تامين ارز گفت: در نوروز گذشته ارز ٤٧ هزار و پانصد توماني دريافت كرديم كه البته حدود ٥٠ درصد از ارز مورد درخواست ماست و همين موضوع به رقم تلاش ها مي تواند توليد را تحت تاثير قرار دهد.
ميرمنصف تصريح كرد: شركت فرسام كه زيرمجموعه بهمن موتور است وظيفه واردات خودروها را بر عهده دارد كه در ليست اعلامي شركت هاي وارد كننده توسط وزارت صمت نيز وجود داشت.
مديرعامل بهمن موتور در خصوص خدمات پس از فروش خودروهاي برقي كه قرار است در اختيار تاكسي راني قرار گيرد گفت: گروه بهمن در اين خصوص در همكاري با شركت فرسام و البته يك فرمت جديد در هماهنگي با شركت تاكسيراني اين خدمات را ارائه مي كند.
مير منصف در ادامه گفت: خودروهاي برقي قيمت هاي مختلفي دارند اما بهمن برنامه واردات خودروهاي ١٥ تا ٢٥ هزار دلاري را دارد.
ميرمنصف در پاسخ به سوالي در خصوص گسترش محصول در بهمن موتور با استفاده از پلتفرم پيكاپ G9 نيز گفت: با توجه به استراتژي هاي كلان كشور در حوزه خودروهاي برقي گروه بهمن نيز در اين مسير محصولات خود را گسترش مي دهد و براي تصميم گيري در خصوص پلتفرم هاي ديگر كمي زود است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا