اخبار اقتصادیخودرو

اعلام قیمت لاماری ایما توسط شورای رقابت

شورای رقابت که به عنوان مرجع قیمت گذاری خودروهای غیر تجاری در کشور شناخته می شود، مستندات مالی کراس اور لاماری ایما را برای قیمت گذاری دریافت کرد.

به گزارش عصر خدمات،طبق اعلام رسمی شرکت آرین پارس موتور، این شرکت مستندات مالی خود را که شامل قیمت خام کراس اور لاماری ایما، هزینه های واردات قطعات CKD، هزینه های حمل، تولید و … می شود را در اختیار شورای رقابت قرار داده است.
همچنین این شرکت با توجه به محاسبات مالی خود برای تولید این خودرو، پیشنهاد قیمت نهایی خود را نیز تسلیم شورای رقابت کرده است تا این شورا قیمت نهایی برای مصرف کننده را به شرکت آرین پارس موتور اعلام کند.
گفتی است کراس اور لاماری ایما از جمله محبوب ترین خودروهای تولیدی در کشور است که از زمان عرضه توانسته خریداران بسیاری را به خود جلب کند و طبق آمارها یکی از خودروهای تولیدی در ایران است که در بازار خودرو نیز خواهان بسیاری دارد.

مشخصات فنی
موتور ۴ سیلندر توربوشارژ این خودرو با کد ۴A95TD شاخته می شود که ۱.۵ لیتر حجم دارد. پایه ریزی این موتور در سال ۲۰۰۴ انجام شده و در خلال سال های تولید همواره تکنولوژی های نوین را در خود جای داده است. در واقع موتور این خودرو توسط میتسوبیشی طراحی شده و حتی دایملر هم در بعضی از محصولات از آن استفاده کرده است. از جمله نکات برجسته در مورد موتور لاماری ایما، بلاک تمام آلومینیومی آن است که آلیاژی مقاوم در برابر سایش دارد و به همین دلیل عمر قطعات متحرک آن همچون رینگ ها و پیستون بالاست.

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا