اخبارخودرو

اعلام قیمت لاماری ایما توسط شورای رقابت

شوراي رقابت كه به عنوان مرجع قيمت گذاری خودروهای غير تجاری در كشور شناخته می شود، مستندات مالی كراس اور لاماری ايما را برای قيمت گذاری دريافت كرد.

به گزارش عصر خدمات،طبق اعلام رسمي شركت آرين پارس موتور، اين شركت مستندات مالی خود را كه شامل قيمت خام كراس اور لاماری ايما، هزينه های واردات قطعات CKD، هزينه های حمل، توليد و … می شود را در اختيار شورای رقابت قرار داده است.
همچنين اين شركت با توجه به محاسبات مالي خود براي توليد اين خودرو، پيشنهاد قيمت نهايی خود را نيز تسليم شورای رقابت كرده است تا اين شورا قيمت نهايی برای مصرف كننده را به شركت آرين پارس موتور اعلام كند.
گفتی است كراس اور لاماری ايما از جمله محبوب ترين خودروهای توليدی در كشور است كه از زمان عرضه توانسته خريداران بسياری را به خود جلب كند و طبق آمارها يكی از خودروهای توليدی در ايران است كه در بازار خودرو نيز خواهان بسياری دارد.

مشخصات فنی
موتور ۴ سیلندر توربوشارژ این خودرو با کد ۴A95TD شاخته می شود که ۱.۵ لیتر حجم دارد. پایه ریزی این موتور در سال ۲۰۰۴ انجام شده و در خلال سال های تولید همواره تکنولوژی های نوین را در خود جای داده است. در واقع موتور این خودرو توسط میتسوبیشی طراحی شده و حتی دایملر هم در بعضی از محصولات از آن استفاده کرده است. از جمله نکات برجسته در مورد موتور لاماری ایما، بلاک تمام آلومینیومی آن است که آلیاژی مقاوم در برابر سایش دارد و به همین دلیل عمر قطعات متحرک آن همچون رینگ ها و پیستون بالاست.

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا