اخباراقتصاد کلانتاپ

جزئیات واردات ۱۴ قلم کالای اساسی در ۴ماهه سال جاری

میزان واردات ۱۴ قلم کالا‌ی اساسی در ۴ماهه سال جاری به ۷میلیون و ۳۵۲هزار تن و به‌ارزش ۴میلیارد و ۷۶۳میلیون دلار رسید.

به گزارش عصر خدمات، براساس اعلام گمرک، میزان واردات ۱۴ قلم کالا‌ی اساسی در ۴ماهه سال جاری به ۷ میلیون و ۳۵۲ هزار تن و به‌ارزش ۴ میلیارد و ۷۶۳ میلیون دلار رسید.

این میزان کالا‌های اساسی وارداتی در این مدت که طی ۴ هزار و ۴۶۹ فقره اظهارنامه انجام گرفت به‌لحاظ وزن ۱.۵۷ درصد و از حیث ارزش ۶.۲۱ درصد کاهش داشته است.

این گزارش در خصوص بیشترین میزان کالا‌های اساسی وارداتی به کشور در ۴ماهه سال جاری به‌لحاظ ارزش نیز می‌افزاید: در این مدت ذرت با یک میلیارد و ۲۹۷ میلیون دلار، روغن‌های خوراکی نیمه‌جامد، مایع و خام با یک میلیارد و ۲۲ میلیون دلار، انواع دانه‌های روغنی با ۷۰۷ میلیون دلار، برنج ۶۰۱ میلیون دلار و گندم با ۵۲۵ میلیون دلار، ۵ قلم اول واردات را بین ۱۴ قلم کالا‌های اساسی وارداتی به خود اختصاص دادند.

براساس این گزارش، پس از ۵ قلم اول کالا‌های اساسی وارداتی؛ جو، شکر خام، چای خشک، حبوبات، گوشت قرمز سرد سنگین، کنجاله سویا، گوشت قرمز سبک گرم، گوشت مرغ و تخم‌مرغ به‌ترتیب بیشترین میزان را به‌لحاظ ارزش دارا بودند.

این گزارش در خصوص بیشترین میزان افزایش از حیث ارزش بین ۱۴ قلم کالا‌های اساسی در ۴ماهه سال جاری می‌افزاید: در این مدت بیشترین افزایش بین کالا‌های اساسی وارداتی به گوشت قرمز سبک گرم و جو اختصاص داشت که به‌ترتیب ۴۱۱ و ۱۱۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

برای خواندن اخبار بازار سرمایه و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا