اخبارخودروویژه ها

قيمت كشنده فوتون H5 مدل پايه حدود ٣ ميليارد تومان/بر نامه توليد ٧ هزار و ٥٠٠ دستگاه خودرو در سال‌جاری

لاماری ایما https://lamari.ir/

مدیر عامل شرکت ایران خودرو دیزل گفت: در سال جاري برنامه ما توليد ٧ هزار و ٥٠٠ دستگاه است كه امروز ثبت سفارش ٦٠ درصد از اين محصولات انجام شده است و از برنامه ماهانه جلوتر هستيم.

به گزارش خبرنگار عصر خدمات، جواد توسلی مهر  در مراسم رونمایی از كشنده مجهز به گيربكس اتوماتيك توليدي كشور در ايران خودرو ديزل با اشاره به بازار بزرگ خودروهاي تجاري در ايران گفت: امروز ٣٢١ هزار دستگاه خودرو تجاري فرسوده در كشور وجود دارد كه بايد نوسازي شوند.

وی در ادامه افزود: در سال ٩٤ سهم بازاز ما ٤ درصد بود اما در سال ١٤٠٠ به ٤٥ درصد رسيده ايم. اين در حالي است كه از نظر كيفيت به رغم افزايش تيراژ ٧٢ درصد محصولات ٤ ستاره كيفي دارند و خودرو ٢ ستاره كيفي در ايران خودرو ديزل توليد نمي شود.

مدیر عامل ایران خودرو دیزل تصريح كرد: در سال جاري ٧ هزارو ٥٠٠ دستگاه كشنده در ٥ مدل توليد خواهيم كرد و مجموعا توليد محصولات به ٢٥ هزار دستگاه خواهد رسيد. اما اتفاق واردات كشنده هاي كاركرد به بازار لطمه زد.

توسلی مهر تاکید کرد: طبق آمارها مجموعا ٢٣ هزار دستگاه كشنده اگر در كشور توليد شود نياز بازار را پاسخ خواهيم داد. در سال جاري برنامه ما توليد ٧ هزار و ٥٠٠ دستگاه است كه امروز ثبت سفارش ٦٠ درصد از اين محصولات انجام شده است و از برنامه ماهانه جلوتر هستيم.

مديرعامل ايران خودرو ديزل با اشاره به اين كه بازار خودروهاي تجاري جهان به سمت استفاده از فناوري هاي جديد است، گفت: در اين مسير ايران خودرو ديزل گام هاي خوبي برداشته است و ما براي رفتن به اين سمت نيازمند دانش فني هستيم. از اين رو بايد شريك تجاري انتخاب كنيم كه راه را براي ما كوتاه كند.

توسلي مهر افزود: خوشبختانه فوتون كه شريك تجاري ماست در بدترين شرايط هم مارا ترك نكرد و حتي افزايش توليد هم داسته ايم. ضمنا تامين كننده هاي اين برند از بهترين هاي جهان هستند كه خوشبختانه به دليل اين كه دايملر بنز از سهام داران اين شركت است و ما نيز همكار اين برند بوده ايم، اين شرايط همكاري را بهبود مي بخشد.

وی با اشاره با امكانات و تكنولوژي هاي اين خودرو گفت: سيستم ريتاردر گيربكس، جلوگيري از عقب رفت در شيب ها، هشدار انحراف از بين خطوط، امكان تعبيه تجهيزات خودران كه ورژن بعدي محصول ماست، جلوگيري از تصادف با ترمز هوشمند و از جمله امكانات اين خودرو هستند.

مدیر عامل ایران خودرو دیزل با اشاره به بهبود قدرت و گشتاور اين خودرو گفت: قدرت به ٤٦٠ اسب بخار و گشتاور تا ٢٣٠٠ نيوتن متر افزايش يافته است و گيربكس هم اتوماتيك ZF است.

وی با اشاره به بازگشت اميد به مجموعه ايران خودرو و به خصوص ايران خودرو ديزل گفت: فضاي كسب و كار در شرايط خوبي قرار گرفته است. از اين رو در مسير گسترش محصول ما برنامه هاي گسترده اي به خصوص در بخش كاميونت هم داريم.

مديرعامل ايران خودرو ديزل قيمت كشنده فوتون H5 را در مدل پايه ٣ ميليارد تومان اعلام كرد. اين در حالي است كه كشنده هاي كاركرده اروپايي وارد شده به كشور قيمت هايي به مراتب بالاتر دارند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا