اخبار اقتصادیاقتصاد کلانتاپ

بازار اجاره مسکن با مصوبات دستوری کنترل نمی شود

عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک کشوری گفت: بازار اجاره مسکن با مصوبات دستوری و بدون آنکه این مصوبات به مرحله عملیاتی برسند، ساماندهی نمی‌شود.

حسن لطفی عضو اتحادیه مشاوران املاک کشور در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر خدمات در خصوص تاثیر مصوبات تکلفی دولت در کنترل نرخ اجاره بها گفت: بازار اجاره مسکن با مصوبه و دستور برای کنترل قیمت‌ها به سامان نمی‌رسد و تا زمانی که این مصوبه‌ها به مرحله عملیاتی نرسد، امکان کنترل قیمت‌ها وجود ندارد.

به گفته عضو اتحادیه مشاوران املاک کشور نرخ نهاده‌های ساختمانی بالا رفته و برق اگر کمتر تخصیص یابد، هر پاکت مصالح ساختمانی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان گران می‌شود. قیمت هر پاکت سیمان از ۵۰ هزار تومان به ۶۵ هزار تومان رسیده و میلگرد از ۱۸ هزار تومان به ۲۰ هزار تومان رسیده است و بنابراین همین افزایش قیمت نهاده‌ها خود بهانه دیگری برای رشد نرخ مسکن و در نهایت نرخ اجاره بها به شمار می‌رود.

دولت امسال تصمیم گرفته که نرخ اجاره بها برای بازار مسکن در تهران ۲۵ درصد باشد. اما به گفته مشاوران املاک به دلیل آنکه این مصوبه هیچ ضمانت اجرایی ندارد بسیاری از مستاجران هم از این میزان افزایش نرخ اجاره و مصوبه مایوس شده اند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا