اخباراقتصاد کلانتاپ

بی‌توجهی به شرکت‌های دانش بنیان در سایه خام فروشی

مرادی گفت: سیاست خام‌فروشی در کشور باعث بی توجهی به شرکت‌های دانش‌بنیان شده است.

به گزارش عصر خدمات، عباس مرادی عضو اتاق بازرگانی ایران با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ توسط اظهار کرد: سالهای گذشته در خصوص بحث تولید تاکیدات فراوانی را از سوی مقام معظم رهبری شاهد بودیم امسال علاوه بر بحث تولید حمایت از شرکت‌های دانش بنیان به منظور افزایش کیفیت تولید مطرح شده است.

وی افزود: سیاست خام فروشی و اتکا به درآمدهای نفتی، کم توجهی به شرکت های دانش بنیان را به دنبال داشته است، در حالی که می توان با تولید دانش و تجهیز کردن تولید کنندگان به تکنولوژی‌های روز درآمدهای کشور را افزایش داد.

مرادی بیان کرد: شرکت های دانش بنیان برای اجرای تحقیقات خود نیاز به سرمایه‌گذاری و حمایت بخش صنعت دارند در صورتی که این ارتباط میان صنعت و شرکت‌های دانش بنیان تقویت شود می‌توان نسبت به افزایش سطح تولید در کشور امیدوار بود.

عضو اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: یکی از مشکلاتی که باعث شده تولید کنندگان داخلی نتوانند نقش مهمی در تامین نیازهای کشور داشته باشند و همه از تجربه بد خودروسازان و تولیدکنندگان لوازم خانگی صحبت می‌کنند این است که در سال‌های اخیر توجه کمتری به شرکت‌های دانش بنیان شده است در حالی که با افزایش سهم این شرکت ها در اقتصاد می توانیم اعتماد خریداران را نسبت به تولیدات ایرانی جذب کنیم.

وی افزود: بسیاری از تولیدکنندگان بزرگ جهانی برای رسیدن به بازارهای بین المللی سطح تولیدات خود را از طریق تحقیقات علمی افزایش دادند، این الگو توسعه از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان امکان‌پذیر خواهد بود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا