اخبار اقتصادیتاپصنعت و تجارت

تعداد دستگاه‌های جمع آوری شده استخراج غیرمجاز رمز ارز از ۲۳۳ هزار

شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) اعلام‌کرد: تاکنون هفت‌هزار و ۹۸ مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز کشف و تعداد ۲۳۳‌هزار و ۵۷۵ دستگاه جمع‌آوری شده است.

به گزارش عصر خدمات ،در دو هفته اخیر ۴۴ مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز، کشف و جمع‌آوری شده که نکته قابل‌توجه در این موضوع، افزایش تأثیر گزارش‌های مردمی در کشف مراکز غیرمجاز بوده که نشان‌دهنده حساسیت مردم در این زمینه است.

از این تعداد مراکز غیرمجاز، ۳۶۴ دستگاه ماینر با ظرفیت مصرفی ۹۱۰ کیلووات کشف شده است.

۴۴ درصد از این کشفیات توسط گزارش‌های مردمی، ۱۷ درصد از طریق بازرسی‌های محلی و ۳۹ درصد با سایر روش‌ها انجام شده که در گزارش پیشین، سهم گزارش‌های مردمی از این کشفیات ۱۹ درصد بوده و بخش عمده‌ای از کشفیات مربوط به استان‌های تهران، خراسان‌رضوی، اصفهان، خوزستان، آذربایجان شرقی و فارس است.

بر این اساس، در مجموع تاکنون هفت‌هزار و ۹۸ مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز کشف و تعداد ۲۳۳ هزار و ۵۷۵ دستگاه رمزارز جمع‌آوری شده است.

هر دستگاه استخراج بیت‌کوین (ماینر) به‌طور متوسط توان مصرفی به‌اندازه پنج یخچال ۲۰ فوت و چهار کولر آبی دارد و به همین دلیل استخراج‌های غیرمجاز به دلیل ایجاد اختلال در شبکه توزیع، می‌تواند باعث بروز آسیب به وسایل برقی شهروندان شود.

هم‌وطنان می‌توانند در صورت مشاهده تخلف، موارد را از طریق سامانه اینترنتی سمات به آدرس https://www.tavanir.org.ir/samaat یا اپلیکیشن «برق من» گزارش کنند که پس از بررسی و صحت سنجی گزارش، به افشاکنندگان پاداش نقدی تعلق می‌گیرد و اطلاعات افشاکنندگان (سوت‌زنان) محرمانه باقی می‌ماند.

انجام مانورهای شناسایی و جمع‌آوری مراکز رمز ارزهای غیرمجاز، انجام بازرسی‌های محلی و موردی به‌منظور شناسایی و جمع‌آوری مراکز غیرمجاز، استفاده از گزارش‌های مردمی در خصوص شناسایی این مراکز غیرمجاز، ایجاد امکان دریافت گزارش مردمی از طریق اپلیکیشن «برق من»، استفاده از روش‌های فنی برای کشف مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز، هماهنگی با پلیس امنیت اقتصادی ناجا و هماهنگی با دادستانی کل کشور اهم اقدام‌های انجام شده برای جمع‌آوری مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارزها است.

رمزارز گونه‌ای پول دیجیتال است که در آن تولید واحد پول و تأیید اصالت تراکنش پول با استفاده از الگوریتم‌های رمزگذاری کنترل شده و معمولاً به‌طور نامتمرکز بدون وابسته به یک بانک مرکزی کار می‌کند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا