اخبار اقتصادیبانک و بیمهتاپ

جزئیات زمانبندی تحویل سکه‌های پانزدهمین جلسه حراج مرکز مبادله اعلام شد

سخنگوی مرکزی مبادله گفت: پانزدهمین جلسه حراج سکه طلا مرکز مبادله امروز ۱۸ تیر ماه برگزار می‌شود.

به گزارش عصر خدمات، اصغر بالسینی سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: پانزدهمین جلسه حراج سکه طلا امروز دوشنبه ۱۸ تیرماه برگزار می‌شود. این حراج از طریق سامانه معاملات این مرکز به آدرس اینترنتی market.ice.ir برگزار خواهد شد و دارایی موضوع پانزدهمین حراج، تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال ۱۳۸۶ بانک مرکزی و بدون بسته بندی است.

این مقام مسئول در خصوص زمانبندی تحویل سکه پانزدهمین حراج مرکز مبادله اظهار کرد: زمان تحویل بدون هزینه انبارداری سکه طلا از ۳۰ تیرماه آغاز و تا ۶ مرداد ماه ادامه خواهد داشت؛ طی این دوره فقط هزینه تحویل از سوی شعب بانک عامل دریافت می‌شود. هزینه تحویل ۳۰ هزار تومان به ازای هر سکه برای کل دوره خواهد بود.

او افزود: اشخاصی که طی بازه زمانی ۷ تا ۱۴ مرداد ماه برای دریافت سکه اقدام کنند، علاوه بر هزینه تحویل، باید هزینه انبارداری نیز پرداخت کنند. هزینه انبارداری سکه طلا ۵۰ هزار تومان در هر روز به ازای هر سکه خواهد بود و به شعبه بانک عامل پرداخت می‌شود. این هزینه شامل روز‌های تعطیل نیز خواهد بود؛ همچنین در صورتی که اشخاص در بازه زمانی تحویل سکه اقدام به دریافت سکه نکنند، معامله فسخ و پس از اعلام بانک عامل وجه معامله پس از کسر کارمزد خرید و سایر هزینه‌های عملیاتی به کیف پول خریدار برگشت داده می‌شود؛ در صورت انفساخ معامله به دلیل عدم مراجعه خریدار به شعبه انتخاب شده در سامانه جهت دریافت سکه طلا در مهلت مقرر، خریدار به مدت ۱۸۰ روز از ثبت هرگونه سفارش خرید در سامانه منع می‌شود.

او در نهایت تاکید کرد: حداکثر حجم سفارش و خرید برای هر متقاضی مجموعا ۵ قطعه سکه است. به نحوی که می‌تواند ۵ قطعه ربع سکه یا ۵ قطعه نیم سکه یا ۵ قطعه تمام سکه، و یا ترکیبی از هر سه شامل تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه داشته باشد در هر صورت جمع هر سه با هم نباید بیش از ۵ قطعه باشد.

برای خواندن اخبار خودرو و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا