اخبار اقتصادیبازار سرمایهتاپ

شاخص بیش از ۲درصد رشد کرد/ بازدهی چشمگیر معاملات بورس

شاخص کل بورس در سومین هفته فروردین ماه با رشد ۲.۲۱ درصدی از عدد یک میلیون و ۴۳۲ هزار واحد به یک میلیون و ۴۶۳ هزار واحد صعود کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری عصر خدمات،شاخص هم وزن از عدد ۳۶۵ هزار و ۹۰۳ واحد به ۳۷۷ هزار و ۳۶۹ واحد رسید و با رشد ۳.۱۳ درصدی همراه شد. شاخص کل فرابورس نیز رشد ۲.۷۵ درصدی  را تجربه کرد  و به ارتفاع ۱۹ هزار و ۷۵۰ واحد رسید.

طی روزهای کاری هفته اخیر ارزش معاملات حدود ۲۴ هزار و ۳۲۷ میلیارد تومان بود و میانگین روزانه ارزش معاملات در هفته‌ای که گذشت ۶ هزار و ۸۱ میلیارد تومان به دست آمد که تقریبا از مهر تا کنون یک رکورد محسوب می‌شود.

در روز یکشنبه شاهد ورود ۵۳۲ میلیارد تومان پول حقیقی بود، اما سه روز بعد آن خروج پول را تجربه کرد. یعنی دوشنبه ۳۵۰ میلیارد تومان، سه شنبه ۵۰ میلیارد تومان و چهارشنبه ۲۶۵ میلیارد تومان خروج پول حقیقی برای بازار رقم خورد.

همچنین بعد از اعلام بحث خصوصی سازی بلوک دولتی خودرو بازار در این هفته بیشتر تحت تاثیر معاملات صنعت خودرو بود. البته گزارشات ماهانه، قیمت‌های جهانی، تحولات سیاسی و ادامه دار بودن جنگ اوکراین و روسیه نیز بر روند این هفته بازار بی تاثیر نبوده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا