اخباراقتصاد کلانتاپ

عبور قیمت نفت از ۱۲۰ دلار در پی حمله یمنی‌ها به آرامکو

قیمت نفت برنت دریای شمال در پی حمله یمنی ها به تاسیسات آرامکو در جده از مرز ۱۲۰ دلار در هر بشکه عبور کرد.

به گزارش عصر خدمات، حمله دیروز یمنی‌ها برای شکستن هفت سال محاصره این کشور توسط عربستان و امارات و پشتیبانی آمریکا و متحدانش اروپاییش به تأسیسات نفتی عربستان یا همان آرامکو سبب افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی شد، رسانه‌های مختلف اعلام کرده اند که تأسیسات نفتی عربستان در جده به صورت کامل در آتش سوخته است؛ برخی دیگر از رسانه‌های به طنز یمن را رئیس جدید اوپک عنوان کرده اند و آمریکایی‌ها نیز این حمله را تروریستی عنوان کرده اند.

به همین دلیل قیمت شاخص نفت خام برنت دریای شمال امروز (۶ فروردین ماه) در بازارهای جهانی نسبت به آخرین قیمت‌های روز گذشته با ۴ دلار و ۴۰ سنت افزایش به ۱۲۰ دلار و ۷۰ سنت رسیده که نسبت به آخرین قیمت‌های معاملاتی روز گذشته ۴.۷۲ درصد افزایش را به خود دیده است.

همچنین قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت در بازارهای جهانی با ۴ دلار و ۳۰ سنت افزایش به ۱۱۳ دلار و ۹۰ سنت در هر بشکه رسید که نسبت به آخرین قیمت‌های معاملاتی روز گذشته ۴.۶۵ درصد افزایش را به خود دیده است.

قیمت نفت برنت دریای شمال روز جاری نسبت به ۵ روز پیش با افزایش ۱۱.۷۹ درصد یا ۱۲ دلار و ۷۲ سنتی روبرو شده است، همچنین قیمت این محصول نسبت به ۲۰ روز پیش رشدی ۲۸.۱۹ درصدی یا ۲۶ دلار و ۵۳ سنتی و نسبت به دو ماه پیش با افزایشی ۴۲.۶۶ درصدی یا ۳۶ دلار و ۰۸ سنتی روبرو شده است.

از طرف دیگر قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت روز جاری نسبت به ۵ روز پیش با افزایش ۱۰.۴۹ درصدی یا ۱۰ دلار و ۸۱ سنتی روبرو شده است، همچنین قیمت این محصول نسبت به ۲۰ روز پیش با رشد ۲۶.۷۱ درصدی یا ۲۴ دلار و ۰۱ سنتی و نسبت به دو ماه پیش با افزایش ۴۱.۷۷ درصدی یا ۳۳ دلار و ۵۶ سنتی روبرو شده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا