اخبار اقتصادیتاپخودرو

عرضه خودرو در بورس کالا تعلیق شد

در متن نامه آقای محمد نوروزپور مدیر بازرسی و امور اعضا بورس کالای ایران آمده است که با توجه به نامه معاونت صنایع حمل و نقل وزارت صمت که پایان وقت اداری دیروز به بورس کالا ارسال شد، مبنی بر مصوبات شصت و سومین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی و با توجه به ابهامات حقوقی در خصوص امکان تسری مصوبه مذکور به عرضه خودرو در بورس کالا، موضوع جهت اتخاذ تصمیم به شورای عالی بورس و اوراق بهادار ارجاع شد.

در ادامه این نامه ضمن عذرخواهی از تمامی ذی نفعان آمده است که علیرغم آماده سازی زیرساخت‌های لازم جهت انجام معاملات خودرو در بورس کالا، شبکه کارگزاری و تولیدکنندگان خودرو تا زمان ابهام توسط شورای عالی بورس، عرضه در بورس کالا تعلیق می‌شود.

وزارت صمت جلوی عرضه خودرو در بورس کالا را گرفت

اما علت این تعلیق، نامه معاون وزیر صمت به  بورس کالا بوده که عرضه خودرو در بورس کالا را قانونی نمی داند.

وزارت صمت جلوی عرضه خودرو در بورس کالا را گرفت

این در حالی است که بسیاری از نمایندگان مجلس هم با عرضه خودرو در بورس کالا موافق هستند.

آقای جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: عرضه خودرو در بورس کالا راهکاری است که به واسطه آن موضوع شفافیت برجسته می‌شود و امکان بروز دوباره رانت در بازار خودرو از بین می‌رود. با عرضه خودرو در بورس کالا بخش عمده نگرانی‌ها از بین خواهد رفت، چرا که تمام نقل و انتقالات و میزان خرید و فروش در بستر بورس کالا، شفاف و قابل رصد است.

اما شواهد نشان می دهد که عرضه خودرو در سامانه یکپارچه خودرو که وزارت صمت که آن را برتر از عرضه در بورس کالا می داند با مشکلاتی روبه رو شده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا