تاپخودروقیمت خودرو

فیدلیتی پرستیژ در بازار ایران

گروه بهمن اقدام به وارد و مونتاژ کردن یک سری خودروهای چینی شاسی بلند کرده که در این بین نام فیدلیتی به چشم می‌خورد. در گذشته شاهد حضور فیدلیتی و  فیدلیتی پرایم در بازار بودیم اما حال نوبت به حضور فیدلیتی پرستیژ رسیده تا در بازار شاسی بلندها خودنمایی کند.

این خودروی چینی با ظاهری متفاوت و جذاب می‌تواند خریداران زیادی را به طرف خود بکشاند. تغییراتی در این خودرو نسبت به مدل‌های قبلی فیدلیتی صورت گرفته است، از همین رو نیاز است تا یک بررسی کلی در مورد مشخصات این خودرو صورت بگیرد.

فیدلیتی پرستیژ

بررسی مشخصات ظاهری فیدلیتی پرستیژ

فیدلیتی پرستیژ یا Jetour X70 Plus محصول جدید گروه بهمن است که ظاهر آن نسبت به فیدلیتی‌های قبلی به کل دگرگون شده است.

فیدلیتی پرستیژ

در نمای جلوی این خودرو چراغ‌های باریک و کشیده را با یک منحنی شکسته می‌بینیم که با جلو پنجره بزرگ آن هماهنگ شده است. جلو پنجره‌ای که با خطوط افقی و بزرگ طراحی شده تا نمای اسپرت جلوی فیدلیتی پرستیژ را کامل کند. در دو طرف سپر جلویی می‌توانید مه‌شکن‌ها را ببینید که صورت عمودی به خط شده‌اند تا در زمان نیاز مورد استفاده قرار بگیرند. در نمای جلو منحنی و خطوط شکسته زیادی می‌بینیم که باعث شده طراحی این خودرو به سمت خشن شدن کشیده شود.

فیدلیتی پرستیژ

در نمای بغل تغییرات کمتر بوده و می‌توان فرم کلی مدل‌هلی قبلی فیدلیتی را دید. اما با این اوصاف بازهم طراحی پنجره‌ها و سقف به شکل زیبایی صورت گرفته تا هم فرم اسپرت خودرو حفظ شود و هم فضای داخلی کابین به اندازه مناسب باشد. رینگ‌های فیدلیتی پرستیژ مانند مدل‌های قبلی اسپرت و آلومینیومی است. در نمای عقب چراغ‌های متفاوت این خودرو را می‌بینید که باریک و کشیده طراحی شده‌اند.

فیدلیتی پرستیژ

دو چراغ عقب به وسیله یک چراغ نواری باریک به یکدیگر متصل شده‌اند. چراغ‌ها با سایه و پس زمینه مشکی طراحی شده‌اند به شکلی که در زمان‌های خاموش بودن رنگ چراغ‌ها را مشکی می‌بینید. پلاک بر روی درب صندوق عقب نصب می‌شود. اگزوزهای در دو طرف بخش پایینی به صورت دوبل در نظر گرفته شده‌اند تا نمای پشت خودرو اسپرت و زیبا شود.

نمای داخلی فیدلیتی پرستیژ مدرن و به روز طراحی شده است. فرمان D-Cut و دور چرم این خودرو بسیار زیبا طراحی شده است. در کنار زیبا بودن قرار گرفتن دکمه‌های کنترلی هم باعث شده تا فرمان کاربردی باشد. نمایشگر پشت فرمان چسبیده به نمایشگر وسط داشبورد طراحی شده تا نمایی یکپارچه را در اختیار شما قرار دهد.

فیدلیتی پرستیژ

در وسط داشبورد و زیر نمایشگر سه کانال‌ مجزای کولر قرار گفته است. پایین‌تر از کانال‌های کولر محل اتصال داشبورد با کنسول سمت راست راننده است که بر روی آن دنده و یک سری دکمه کنترلی قرار گرفته است. بخش‌هایی از داشبورد با چرم دیزاین شده است که با روکش‌های صندلی هم‌خوانی دارد و زیبایی بی‌نظیری را به فضای داخل کابین داده است.

ابعاد و اندازه فیدلیتی پرستیژ

طول این خودرو ۴۷۴۹ میلیمتر و عرض آن هم ۱۹۰۰ میلیمتر است. این در حالی است که ارتفاع فیدلیتی پرستیژ ۱۷۲۰ میلیمتر و فاصله دو محور آن از یکدیگر هم ۲۷۴۵ میلیمتر است. این خودرو برای 5 تا 7 نفر سرنشین دارد.

فیدلیتی پرستیژ

البته مدل‌های 5 نفره و 7 نفره آن با یکدیگر متفاوت است. وزن خالص فیدلیتی پرستیژ ۱۵۶۰ کیلوگرم است که برای یک شاسی بلند با ابن ابعاد خیلی هم بد نیست. ظرفیت صندوق عقب این اتومبیل ۱۶۸۰ لیتر است که نشان دهنده جادار بودن آن است. شرکت سازنده برای فیدلیتی پرستیژ یک باک بنزین 58 لیتری در نظر گرفته که برای چنین خودرویی بد نیست.

مشخصات فنی فیدلیتی پرستیژ

شاید بزرگترین نکته در موتور فیدلیتی پرستیژ حجم 1.6 لیتری آن باشد. ما همیشه عادت کرده بودیم موتور خودروهای چینی را با حجم 1.5 لیتری و یا در نهایت 2 لیتری ببینیم که در این خودرو از این موضوع خبری نیست. این پیشرانه توربوشارژر TGDi است که از 4 سیلندر به همراه 16 سوپاپ بهره می‌برد. این موتور می‌تواند قدرتی معادل 197 اسب بخار را تولید کند.

فیدلیتی پرستیژ

همچنین حداکثر گشتاور این خودرو ۲۹۰ نیوتن‌متر است که نشان از قدرت بالای این خودرو در شرایط سخت جاده‌ای دارد. فیدلیتی برای این اتومبیل از یک گیربکس اتوماتیک ۷ سرعته W – DCT استفاده کرده است که پیش بینی می‌شود دیگر مشکلات داغ شدن گیربکس که در مدل‌های قبلی فیدلیتی بود در این خودرو نباشد.

قدرت از موتور به چرخ‌ها توسط دیفرانسیل جلو صورت می گیرد. شتاب صفر تا 100 کیلومتر این خودرو تنها در 9 ثانیه صورت می‌گیرد که در نوع خود بی‌نظیر است.

فیدلیتی پرستیژ

حداکثر سرعت فیدلیتی پرستیژ 185 کیلومتر در ساعت است که برای یک شاسی بلند با این ابعاد خیلی هم بد نیست. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو در هر 100 کیلومتر چیزی معادل 8.1 لیتر است که برای چنین خودرویی مناسب به نظر می‌رسد. فرمان فیدلیتی پرستیژ برقی است که رانندگی با آن بسیار نرم و راحت است. مشخصات فنی و موتوری فیدلیتی پرستیژ شباهت زیادی به چری تیگو ۸ پرو مدیران خودرو است. استاندارد آلایندگی این پیشرانه یورو6 است که نشان از سازگاری آن با محیط زیست دارد.

امکانات و آپشن های فیدلیتی پرستیژ

در این خودرو از آپشن‌های زیادی استفاده شده است. به کار رفتن امکانات مختلف باعث شده رانندگی با این اتومبیل لذت بخش و ایمن باشد. وجود کروز کنترل هوشمند و کنترل ایستایی در سربالایی به همراه کنترل سرعت در سرازیری باعث می‌شود کنترل خودرو به طور کامل در دست راننده باشد. حال به این‌ها کنترل کشش و پایداری را هم اضافه کنید تا سیستم کنترلی و ایمنی این بخش کامل شود. سنسور جلو و عقب برای پارک کردن یا در زمان‌هایی که فضا برای حرکت کم است بسیار کاربرد دارد. رادار تغییر لاین و رادار نقطه کور در زمان رانندگی می‌توانند خطر را به راننده هشدار بدهد.

فیدلیتی پرستیژ

سیستم ترمز ضد قفل ABS و سیستم تقسیم نیروی ترمز EBD به همراه سیستم کنترل پایداری خودروی ESP ایمنی اتومبیل در زمان رانندگی را بالا می‌برد.

ترمز پارک برقی به همراه اتوهلد از دیگر امکانات ایمنی خودرو به حساب می‌آید. اتولایت به همراه چراغ رانندگی در روز می تواند ایمنی شما برای رانندگی در روز و شب را بالاتر ببرد.

فیدلیتی پرستیژ

دوربین عقب به همراه دوربین 360 درجه یک نمای کامل از اطراف اتومبیل را در اختیار راننده می‌گذارد که کار او برای رانندگی و کنترل ماشین را راحت‌تر می‌کند. آینه‌های بغل این اتومبیل برقی است و دارای گرم‌کن هستند که باعث می‌شود در روزهای مرطوب و زمستانی دچار بخار گرفتگی نشوند.

فیدلیتی پرستیژ

سردکن و گرم‌کن صندلی‌های جلو باعث راحتی راننده و سرنشین جلو در فصول مختلف سرد و گرم می‌شود. همچنین تهویه اتوماتیک باعث می‌شود که دمای داخل کابین به شکل مورد نظر شما تبدیل شود. ورود و استارت بدون کلید از جمله امکاناتی است که هم ایمنی و امنیت خودرو را بالا می‌برد و هم باعث سهولت عمل‌کرد راننده خواهد شد. سقف پانوراما و سانروف از دیگر امکانات موجود در این خودرو است.

نویسنده: نادر شاه‌نشین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا