تاپخودرومقایسه خودرو

مقایسه تیگو ۷ پرو و جک K7

 

اگر از طرفداران خودروهای کراس اوور هستید حتما این مقاله جذاب که یک مقایسه بین تیگو ۷ پرو و جک K7 را مطالعه کنید. چری تیگو ۷ یکی از محصولات لوکس و بالا رده ارائه شده توسط شرکت مدیران خودرو است که از خیلی جهات توانسته نظر خریداران را به خود جلب کند.

 

در آن طرف جک کی۷ را داریم که به وسیله کرمان موتور به بازار عرضه شده است. این خودرو هم جزء اتومبیل‌های بالا رده شرکت کرمان موتور است. این دو خودرو با هدف پوشش دادن نیاز خریداران در بخش شاسی بلندها که طرفداران زیادی هم دارد وارد بازار شدند.

مقایسه ظاهری تیگو ۷ پرو و جک K7

هر دو خودرو از طراحی مدرن و به روزی برخوردار هستند و می‌توانند در جلب نظر خریداران موفق عمل کنند. همین دلیل هم به عاملی برای رقابت این دو خودرو در بخش طراحی شده است. در نمای جلویی تیگو ۷ می‌توانید یک جلو پنجره مشبک با طرح الماس را ببینید که به شدت جلب توجه می‌کند.

اما در ان طرف جلو پنجره کی ۷ کوچکتر است و بخش اعظم آن روی سپر قرار گرفته است. جلو پنجره کی ۷ با خطوط عمودی کنار یکدیگر مانند خودروهای اسپرت مازراتی طراحی شده است. چراغ تیگو ۷ باریک و کشیده است که نمایی خشن  اسپرت را به اتومبیل داده است. چراغ‌های کی ۷ به مراتب از تیگو ۷ باریک‌تر و کشده‌تر است، همین امر هم موجب تفاوت نمای جلویی این خودرو با سایر رقبا شده است.

در نمای بغل تیگو ۷ می‌توانید سیمای یک خودرو اسپرت و سرحال را ببینید که با طراحی جذاب نشان از یک اتومبیل استاندارد در بخش طراحی دارد. در آن طرف هم جک کی ۷ را داریم که در نمای بغل هم سیمایی کشیده دارد و کشیده بودن پوزه جلویی اتومبیل در این نما به خوبی مشهود است. طراحی هر دو خودرو علاوه بر زیبایی ظاهری کاربردی و جادار هم هست که موجب شده برای مسافرت‌های خارج از شهر مناسب باشد. در نمای بغل هر دو خودرو می‌توانید رینگ‌های آلومینیومی را مشاهده کنید. رینگ‌های هر دو خودرو ۵ پر دوبل است که در مجموع ۱۰ پر می‌شود. سلیقه طراح در این زمینه هم با سایر بخش‌های اتومبیل هم‌خوانی دارد.

در نمای عقب یک شباهت جالب بین تیگو ۷ و جک K7 دیده می‌شود. چراغ‌های هر دو خودرو دو تکه و باریک است. چراغ‌های دو طرف خودرو به وسیله یک نوار نوری به یکدیگر متصل شده‌اند و عرض بخش پشتی اتومبیل را به طور کامل پوشش می‌دهند. پلاک هر دو اتومبیل بر روی درب صندوق عقب نصب می‌شود. اما نکته قابل تأمل که می‌تواند برای هر دو خودرو یک ضعف به حساب آید وجود اگزوزهای فیک در دو طرف دیفیوزر است. جا داشت که شرکت‌های سازنده برای چنین خودروهایی با طراحی زیبا اگزوزهای واقعی را در نظر بگیرند تا زیبایی نمای عقب کامل شود.

طراحی داخلی این دو خودرو هم به یکدیگر شباهت زیادی دارد. هر دو خودرو از چرم برای کابین استفاده کرده‌اند که نمایی زیبا را به آن‌ها داده است. وجود یک کنسول بزرگ سمت راست راننده که به داشبورد متصل شده از دیگر نقاط مشترک هر دو خودرو است. دنده و یک سری دکمه کنترلی بر روی این کنسول قرار گرفته است. در میانه داشبورد یک پنل از دکمه‌های مختلف و کانال کولر دیده می‌شود و در بالا این بخش می‌توانید نمایشگر عرض این دو خودرو را ببینید. فرمان هر دو اتومبیل هم دور چرم با دکمه‌های کنترلی در نظر گرفته شده است تا علاوه بر زیبایی کاربردی هم باشد.

مقایسه ابعاد و اندازه تیگو ۷ پرو و جک K7

هرچند که در بخش ابعاد این دو خودرو به یکدیگر نزدیک هستند اما تفاوتی بین آن‌ها وجود دارد که می‌تواند بر روی نظر خریداران تأثیر گذار باشد. طول جک کی ۷ ۴۷۷۶ میلیمتر و عرض آن هم ۱۹۰۰ میلیمتر است. همچنین ارتفاع این اتومبیل ۱۷۶۰ میلیمتر و فاصله دو محور آن از یکدیگر هم ۲۷۵۰ میلیمتر است. طول تیگو ۷ پرو ۴۵۰۰ میلی‌متر و عرض آن هم ۱۸۴۲ میلی‌متر است. ارتفاع این خودرو ۱۷۴۶ میلی‌متر و فاصله دو محور آن از یکدیگر ۲۶۷۰ میلی‌متر است. هر دو خودرو برای ۵ سرنشین ظرفیت دارند. وزن تیگو ۷ پرو ۱۴۳۸ کیلوگرم است که برای خودرویی با این ابعاد خیلی هم بد نیست.

وزن جک K7 کرمان موتور هم ۱۷۳۵ کیلوگرم است که نشان سنگین تر بودن آن نسبت به تیگو ۷ پرو دارد. حجم صندوق عقب این خودرو ۹۶۰ لیتر است که با خواباندن صندلی‌ها تا ۱۳۵۸ لیتر هم قابل افزایش است. حجم صندوق عقب تیگو ۷ پرو ۴۷۵ لیتر است که با خواباندن صندلی‌ها به ۱۱۰۰ لیتر می‌رسد. این رقم نشان دهنده کوچکتر بودن صندوق عقب این خودرو نسبت به رقیب خود است. مخزن بنزین این خودرو ۵۱ لیتر و باک کی ۷ هم ۶۴ لیتر است. رینگ‌های به کار رفته در هر دو خودرو ۱۸ اینچی است.

 

مقایسه فنی تیگو ۷ پرو و جک K7

پیشرانه هر دو خودرو یک سری مشخصات مشترک با یکدیگر دارد که باعث بتوان این دو خودرو را با یکدیگر مقایسه کرد. هر دو خودرو دارای یک موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ خطی است. تنفس این دو موتور توربوشارژ است و حجم آن‌ها ۱.۵ لیتر است. موتور تیگو ۷ پرو ۱۵۶ اسب بخار و موتور کی ۷ هم ۱۷۱ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. گشتاور جک K7 ۲۵۱ نیوتن‌متر و حداکثر گشتاور تیگو ۷ پرو هم ۲۳۰ نیوتون‌متر است. تیگو ۷ دارای جعبه دنده ۹ سرعته ضریب متغیر است. همچنین جعبه دنده جک کی ۷ هم ۶ سرعته اتوماتیک دوکلاچه است. انتقال قدرت از موتور به چرخ‌ها در هر دو خودرو به وسیله محور جلو صورت می‌گیرد.

شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر تیگو ۷ پرو ۱۰.۹۳ ثانیه و شتاب جک کی ۷ هم ۱۰.۸ ثانیه است. حداکثر سرعت چری تیگو ۷ پرو ۱۸۵ کیلومتر در ساعت و حداکثر سرعت JAC K7 کرمان موتور هم ۱۶۰ کیلومتر در ساعت است. مصرف سوخت ترکیبی K7  ۷.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. این میزان برای تیگو ۷ پرو چیزی حدود ۶.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. فرمان هر دو خودرو برقی است که رانندگی با آن بسیار نرم و راحت است. استاندار آلایندگی تیگو ۷ پرو یورو ۶ و استاندارد آلایندگی جک K7 هم یورو ۵ است. ترمزهای جلو و عقب هر دو خودرو دیسکی هستند.

 

 

مقایسه امکانات و آپشن های تیگو ۷ پرو و جک K7

هر دو خودرو در این بخش توانسته‌اند خوب عمل کنند. تیگو ۷ پرو دارای امکانات ایمنی مانند ترمزهای دیسکی به همراه ABS – EBD – ESP – BOS – BAS – HDC – HHC – TCS – ESS و شش کیسه هوا است. همچنین امکانات ایمنی KMC JAC K7 هم ترمزهای دیسکی به همراه ABS – EBD – ESC – HAS – HDC – BAS – TCS و چهار کیسه هوا است. امکانات رفاهی تیگو ۷ پرو به شرح زیر است:

 • سیستم تهویه مطبوع دوگانه
 • شارژر بی‌سیم
 • سیستم صوتی به همراه نمایشگر
 • رهیاب ماهواره‌ای
 • سانروف و سقف پانوراما
 • آینه‌های تاشو برقی

امکانات رفاهی KMC K7 هم به شرح زیر است:

 • سیستم تهویه مطبوع دوگانه
 • سردکن صندلی‌های جلو
 • ماساژور صندلی راننده
 • سیستم پخش اینفینیتی
 • سانروف و سقف پانوراما
 • آینه‌های تاشو برقی

 

 

مشخصات فنی جک KMC K7 کرمان موتور

JAC KMC K7

مشخصات بدنه

نوع بدنه SUV
ابعاد بدنه ۴۷۹۰ در ۱۹۰۰ در ۱۷۶۰ میلی‌متر
فاصله بین دو محور ۲۷۵۰ میلی‌متر
تعداد سرنشین ۵
وزن ۱۷۳۵ کیلوگرم

قوای محرکه

نوع پیشرانه خطی
حجم پیشرانه ۱۴۹۹ سی‌سی
تعداد سیلندر ۴
تعداد سوپاپ ۱۶
توربوشارژر دارد
سوپرشارژر ندارد
حداکثر توان ۱۷۴ اسب بخار در ۴۸۵۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور ۲۵۱ نیوتن‌متر در ۱۵۰۰دور در دقیقه
حداکثر سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت

مصرف سوخت

میزان مصرف سوخت شهری ۱۰.۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
میزان مصرف سوخت در بزرگراه‌ها ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
میزان مصرف سوخت ترکیبی ۸.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
حجم باک ۶۴ لیتر
سیستم استارت-استاپ ندارد

سیستم انتقال قدرت

نوع جعبه‌دنده خودکار دوکلاچ
تعداد دنده ۶
دیفرانسیل لغزش محدود ندارد
محور محرک جلو

شاسی

سیستم فرمان برقی
ستون فرمان تلسکوپی دارد
سیستم ترمز جلو دیسکی
سیستم ترمز عقب دیسکی
سیستم بازیابی انرژی ترمز ندارد

قابلیت‌های ایمنی و کنترلی خودرو

سیستم ترمز ضد قفل ABS دارد
سیستم تقسیم نیروی ترمز EBD دارد
سیستم کنترل پایداری خودروی ESP دارد
سیستم کنترل ترکشن دارد
سیستم ترمز اضطراری خودکار ندارد
سیستم حفظ خودرو بین خطوط ندارد
سیستم کمکی حرکت در سربالایی HAS دارد
کروز کنترل دارد
کروز کنترل تطبیق‌پذیر ندارد
تشخیص نقاط کور ندارد
سیستم کمکی پارک خودکار ندارد
ایموبلایزر دارد
فشار باد تایرها دارد
تایرهای پنچر رو ندارد
کیسه هوای راننده دارد
کیسه‌ هوای سرنشین دارد
کیسه‌ هوای کناری دارد
کیسه هوای پرده‌ای دارد
پیش‌کشنده‌ کمربند ایمنی دارد

امکانات بدنه

چراغ روشنایی در روز دارد
تنظیم خودکار چراغ جلو ندارد
سنسور پارک عقب دارد

امکانات داخلی

استارت بدون کلید دارد
نمایشگر سربالا ندارد
سنسور باران دارد
ترمز دستی برقی دارد
کامپیوتر سفری دارد
قطب‌نما ندارد
دماسنج دارد
آینه الکتروکروماتیک دارد
گرم‌کن آینه ندارد
دوربین دنده عقب دارد
سانروف دارد
قفل صندلی کودک دارد

امکانات رفاهی

گرم‌کن صندلی جلو دارد
سردکن صندلی جلو دارد
گرم‌کن صندلی عقب ندارد
ماساژور صندلی ندارد
سیستم تهویه‌ی خودکار دارد
گرم‌کن فرمان ندارد
صندلی چرم ندارد
یخچال ندارد
استراحتگاه مرکزی دست دارد
شارژر بی‌سیم ندارد

سیستم صوتی و تصویری

نمایشگر مرکزی دارد
مسیریابی دارد
نمایش ترافیک ندارد
ساب‌ووفر ندارد
بلوتوث دارد
اندروید اتو ندارد
اپل کارپلی ندارد

 

 

نویسنده: نادر شاه نشین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا