اخبارتاپصنعت و تجارت

واردات ۲.۸ میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه در بهار ۱۴۰۲

گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام‌کرد: ۲ میلیون و ۸۰۳ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۲ وارد کشور شده است.

به گزارش عصر خدمات، مطابق آمارهای گمرک،‌ از مجموع واردات تلفن همراه تعداد ۲ میلیون و ۶۵۴ هزار دستگاه به روش تجاری و ۱۴۹ هزار دستگاه به صورت مسافری وارد کشور شده است.

بر همین اساس ارزش واردات گوشی تلفن همراه به روش تجاری در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۲ به میزان ۴۸۳ میلیون و ۶۰۱ هزار دلار و به روش مسافری ۹۰ میلیون و ۶۷۹ هزار دلار بوده است؛ بر این اساس در مجموع ۵۷۴ میلیون و ۲۸۰ هزار دلار انواع گوشی تلفن همراه وارد کشور شده است.

آمار گمرک نشان می‌دهد واردات گوشی تلفن همراه در سال ۱۴۰۱ به تعداد ۱۴ میلیون و ۳۱۵ هزار دستگاه بود که از این میزان واردات ۱۳ میلیون و ۷۶۴ هزار دستگاه به روش تجاری و ۵۵۰ هزار دستگاه نیز به روش مسافری وارد کشور شد. همچنین ارزش واردات انواع گوشی تلفن همراه به روش تجاری در سال ۱۴۰۱ به میزان ۲ میلیارد و ۸۷۱ میلیون دلار و به روش مسافری ۳۴۶ میلیون و ۷۳ هزار دلار بود و واردات گوشی تلفن همراه در سال ۱۴۰۱ به روش تجاری و مسافری در مجموع به سه میلیارد و ۲۱۷ میلیون دلار رسید.

گوشی تلفن همراه با کد تعرفه‌های «۸۵۱۷۱۲۱۰» و «۸۵۱۷۱۳۹۰» به شرح گوشی های تلفن همراه هوشمند و کد تعرفه های «۸۵۱۷۱۲۲۰» و «۸۵۱۷۱۴۲۰» به شرح گوشی های تلفن همراه با صفحه کلید غیر لمسی تعریف می‌شود که در حال حاضر انواع گوشی تلفن همراه به دو شیوه تجاری و مسافری وارد کشور می‌شود.

برای خواندن اخبار بازار سرمایه و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا