اخبار اقتصادیبانک و بیمهتاپ

کارمزدی از پرداخت قبوض و دریافت اسکناس از خودپرداز اخذ نمی‌شود

مدیر اداره نظارت بر نظام‌های پرداخت بانک مرکزی تاکید کرد: افراد باید توجه داشته باشند در پرداخت قبوض و دریافت وجه نقد از خودپردازها کارمزدی پرداخت نمی‌کنند.

به گزارش عصر خدمات، «مانی یکتا» با بیان اینکه افراد در برداشت وجه نقد از خودپردازها در گذشته و هم اکنون کارمزدی پرداخت نمی‌کردند، اعلام‌کرد: در مورد پرداخت قبوض نیز افراد هیچ مبلغی را به عنوان کارمزد پرداخت نمی‌کنند و در موضوع پرداخت قبض پرداخت کننده قبض شرکت و سازمانی است که قبوض آن پرداخت می‌شود.

وی توضیح داد: در دریافت وجه نقد از شعب پرداخت نیز فرایند به این صورت است که فرد نیاز به اسکناس دارد اما خودپردازها برای دریافت وجه نقد وجود ندارد بنابراین به شعبه بانک دیگری مراجعه می‌کند تا از حساب خود برداشت کند در این صورت مبلغی برای این نقل و انتقال بین بانکی باید پرداخت کند این خدمت از سال ۸۸ کارمزد داشته است و در بخشنامه جدید ۲۰ درصد افزایش یافته است.

یکتا بیان کرد: در بخشنامه جدید در انتقال وجه ساتنا و پایا وجه کارمزد تغییری نکرده است، دستور پرداخت پایا یک صدم مبلغ تراکنش ‌و ساتنا ۲ صدم مبلغ تراکنش بود و تغییری نداشت در بخشنامه جدید مبلغ تراکنش در دستور پرداخت پایا از ۵۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته و در نتیجه افزایش سقف کارمزد نیز افزایش یافته است و در دستور جدید کارمزد پایا ۳۰ هزار ریال است.

برای خواندن اخبار بازار سرمایه و اخبار اقتصادی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا